Retail

Pokles tržieb IKEA a zatknutie Rappera ASAP Rocky-ho.

Prečo sa Ikea musí báť zatknutia amerického rappera vo Švédsku?

Prečo sa Ikea musí báť zatknutia amerického rappera vo Švédsku?

Aký vplyv môže mať pouličná bitka na tržby nábytkového velikána?

Toto je príklad ako sa môže značka stať obeťou politického boja. #boycottIkea a #boycottSweden spustila nevídanú “hejtovaciu“ vojnu proti Švédskym značkám.

Čo sa deje?

  • Americký Rapper ASAP Rocky sa zúčastnil pouličnej bitky vo Švédsku
  • Američania sa postavili za svojho rappera ASAP Rocky-ho
  • Švédi trvajú na zákonnom postupe
  • V USA hrozia bojkotovať produkty IKEA
  • Švédske firmy ako obeť politického sporu

ASAP Rocky sa vo Švédsku dostal do potýčky, pričom padlo viacero obvinení. Americký prezident Donald Trump sa postavil za občana USA so žiadosťou, aby sa o neho patrične postarali a prepustili ho. Následne nato po tweete Donalda Trumpa sa spustila vlna “Hejtov” .

Príklad  twetu na bojkotovanie Ikea ako rakcia na tweet Donald Trump, kde reaguje na švédskeho premiéra po tom, čo posupovali podľa švédskych zákonov.

Príklad bojkotujte Ikea

Ikea sa už snaží o zníženie možného vplyvu, kedy sa dištancuje od akéhokoľvek politikárčenia. Je to však veľmi komplikované. Virálny challenge funguje podľa vlastných pravidiel. Ľudia chcú ísť s prúdom, a teda veta typu: „Nechodím do IKEA lebo bojkotujem Švédsko kvôli A$AP ROCKY-mu“, môže vyznieť zaujímavo pre ľudí, a teda Ikea môže reálne trpieť niečím, čo sa Ikea absolútne netýka.

Ak chcete vidiet, čo sa vlastne stalo, čo je to čo môže spôsobiť toľko hnevu a tak turbolentnú situáciu, tu je videjko celej situácie

Na Twitteri však už začala švédska protiofenzíva, ktorá  vyzýva všetkých, ktorí sa zúčastňujú „hejtáckych“ komentárov, aby bojkotovali teda aj zips, 3-bodový bezpečnostný pás a iné výdobytky, ktoré pochádzajú zo Švédska.

H&M, Husqarna sú v poradí ďalšie švédske firmy, ktoré sa môžu dostať na zoznam bojkotovaných firiem. Otázne je, či je IKEA iba obetný baránok alebo to môže mať vplyv aj na iných.

Čo vy na to?

Napíšte komentár ako reálne sú podľa vás hrozby? Alebo platí negatívna reklama je tiež reklama? Ikea, H&M, Husqarna – čo vy na to?

0 comments on “Pokles tržieb IKEA a zatknutie Rappera ASAP Rocky-ho.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: