Training

Seriál: Zaručená Konverzia. Časť Prvá

Ako na okamžitú konverziu.

 • Ako zvýšiť konverziu?
 • Ako uzavrieť predaj ihneď?

Čo ak chce zákazník spraviť nákup až o hodinu?

Čo ak je Vaša predajňa na mieste, ktoré je zle situované z pohľadu OKAMŽITÉHO ROZHODNUTIA zákazníka urobiť nákup?

” Zákazník nemusí byť pripravený k okamžitému nákupu.

Zákazník krátko po vstupe do nákupného centra ešte plánuje ďalšie nákupy alebo si chce pozrieť aj zvyšok obchodného centra. Preto  nemusí byť pripravený k okamžitému nákupu.

Ak zákazník vojde do predajne – prvý úspech, ak ho zaujme produkt – druhý úspech. Tretí, finálny úspech však chýba – nákup. Zákazník môže mať v pláne vybaviť neodkladné záležitosti. Možno potrebuje ešte zrealizovať iné nákupy a preto zaznie: “prídem o chvíľu lebo nehcem chodiť po centre s taškami”

Avšak tu je problém „Všeobecnej konkurencie“, tou je akýkoľvek iný obchod, nie len Váš priamy konkurent.  Zákazník má vyčlenený približný rozpočet na nákupy, a teda ak minie svojich 100€ v inom obchode, už sa ku Vám nikdy nevráti. Hoci na začiatku povedal, že chce Váš produkt, a že sa vráti, tým že ste neuzavreli predaj ihneď, ste práve prišli o tržbu. Preto je kľúčová konverzia hneď na mieste.

Ako na to:

 • Špeciálny kupón ak uskutoční nákup ihneď
 • Darček k nákupu ak uskutoční nákup ihneď
 • Informácia o akcii pri ktorej je obmedzené množstvo kupónov („Dnes máme akciu, K nákupu kupón zadarmo, máme ešte posledné 3 ks“)
 • NAKÚP a ODLOŽ. Možnosť pre zákazníka nákup si odložiť na predajni.
 • Časovo ohraničená zľava na vybraný tovar. Ak si vybraný tovar zakúpite do 1 hodiny 10%zľava, ak do 2 hodin 5% zľava (pripravte si malé kupóny, kde označíte hodinu a minútu odovzdania kupónu)

NEZABÚDAJME na Zákazníka a Predajcu: všetky informácie by mali byť pravdivé. Ak deklarujeme obmedzené množstvo darčekov alebo kupónov, tak ideálne je mať skutočne obmedzené množstvá (napríklad obmedzené na deň, hodinu, atď..).

Neklamme zákazníka. Ani Predajca sa necíti dobre, ak má klamať, preto dajme na daný deň do predajne napríklad iba:

 • 5 ks darčekov na celý deň
 • 5 ks kupónov na každú hodinu
 • 1 ks kupónu na zľavu pri okamžitom nákupe
 • darček alebo kupón pri okamžitom nákupe iba v určenom čase (happy hour)

Všetko závisí od vyladenia procesov. Ak viete, že máte počas doobedia nižšiu konverziu sústreďte sa na toto obdobie. Ak viete, že konverzia nie je postačujúca iba v určitú hodinu, tak sa sústreďte iba na túto hodinu. Podľa toho budete vedieť limitovať aj počty jednotlivých prostriedkov na zvýšenie konverzie.

Aké techniky používate vy? Čo vám najviac funguje? Podeľte sa v komentároch o Vašu skúsenosť.

0 comments on “Seriál: Zaručená Konverzia. Časť Prvá

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: