Marketing

Ako na MILENIÁLOV? Apple AirPods Zadarmo.

Image by 2649771 from Pixabay
  • Prečo sú AirPods slúchadlá najvhodnejším výberom?
  • Ako správne vybrať cieľovku kampane a prispôsobiť tomu predmet kampane?
  • Nová kampaň banky sa sústredila na mileniálov
  • Mbanka pomocou AirPodS cieli na Mileniálov

Prečo sú AirPods trendy.

Apple zverejnil najnovšie finančné výsledky za posledný kvartál, kde je jasným víťazom Servis, ktorý vzrástol z 10 na 11,5 milióna. Samotný iPhone sa dostáva do úzadia. Výrazný nárast tržieb zaznamenali v oblasti „Wearables a príslušenstva“, kam spadajú Apple Watch a AirPods sluchadlá. Tu je medziročný nárast až 48%, a teda z 3,7 na 5,5 miliónov.

https://www.apple.com/sk/newsroom/2019/07/apple-reports-third-quarter-results/
Kvartálne vysledky Apple Jún 2019
Zdroj: https://www.apple.com/sk/newsroom/2019/07/apple-reports-third-quarter-results/

Podľa Business Insider novinka AirPods 2 , predikuje až dvojnasobný nárast z 26 miliónov kusov v 2018 na 50 miliónov v 2019, a teda trh bude dvakrát, tak penetrovaný s AirPods.

Image by Jess Watters from Pixabay
Image by Jess Watters from Pixabay

“Celebrity a Ikony športu milujú Airpods”

Ďaľším faktorom sú celebrity, ktoré milujú AirPods. Podľa článku v Quartz je víťazom miluloročných MS vo futbale práve Apple s AirPods. Kedy veľká časť futbalových legiend, vrátane Neymara, bola zachytená práve so slúchadlami AirPods. Viaceré celebrity na Instagrame sú zachytené s AirPods, čo len pomáha budovať skvelý pociť z nosenia týchto slúchadiel.

Ryan Reynolds s AirPods
Zdroj: Instagram

Podľa Business Insider je práve AirPods statusovou záležitosťou mileniálov nakoľko celebrity a športové ikony nosiace AirPods budujú kultúrny fenomén. AirPods sa stávajú symbolom STATUSU. Tweety, ktoré vtipne začleňujú užívateľov AirPods na prvé miesto najbohatších ľudí, pred Jeffom Bezosom, sú len vyvrcholením celku.

“AirPods sú statusovou záležitosťou mileniálov

Tweet o 10 najbohatších ľuďoch na svete, AIRPOD používatelia na prvommieste
Zdroj: Twitter

Tento nadobudnutý status je veľmi dôležitým, moderným ODLÍŠENÍM SA, ale zároveň aj potreby PATRIŤ do skupiny ľudí zmýšlajúcich rovnako .

Skupina “SOM INÝ” so snahou odlíšiť sa od väčšiny nosením AirPods, ale aj skupina “PATRÍM SEM” so snahou začleniť sa do skupiny nosiacich AirPods, sú preto obe podchytené týmto zlepšovákom od Apple.

mBanka prichádza…

mBanka zjavne pochopila v čom spočíva potenciál mileniálov a rozhodla sa, že v centre ich kampane bude Airpods zadarmo. Konkrétne 23 ks sa žrebuje každý deň a nutnosť je mať účet a zrealizovať platbu cez Apple pay. Nie je to teda tak, ako sľubuje banerová reklama “Zdarma”, ale účel to určite plní. Otázne je ako zafunguje ich kampaň, každopádne musím uznať, že idea je skvelá a aktuálna.

AirPods zdarma ako kampaň mBanky

Preto sa oplatí venovať pozornosť tomuto trendu. mBank to uchopila veľmi správne, vycítili, že tento STATUSOVÝ darček môže reálne pritiahnuť Mileniálov. Keďže podmienkou na výhru je platba cez ApplePay bonita zákazníkov Apple je pre banku kľúčovým prvkom kampane. Kampaň tak môže pritiahnuť celé spektrum milovníkov Apple zariadení.

Inšpirácia pre ostatných: Chcete  mať výbornú výhru alebo výborný darček, ktorý pritiahne nie len mileniálov? Prípadne generáciu ALFA, ktorá sedí zatiaľ v školských laviciach? Využite skrátka to, čo je statusovou záležitosťou.

Keďže Smart hodinky sú rovnako statusovou záležitosťou, Apple Watch by boli tiež dobrou výhrou. Možno by stálo za to skombinovať to v inej kampani.

Som zvedavý na vyhodnotenie tejto kampane. Či reálne fungovala….. dajte nám vedieť mBank. Určite chválim za aktuálnosť kampaňového darčeka.

Aký darček alebo odmenu by ste očakávali od banky vy? Čo by ste privítali od Vašej Banky?

0 comments on “Ako na MILENIÁLOV? Apple AirPods Zadarmo.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: