Marketing

WOW Efekt: Dominos Pizza.

Dominos Pizza hľadá inšpiráciu u konkurencie, ale primárne mimo svojho oboru.

  • za zber údajov zábavnou formou
  • za neuveriteľne rýchly servis
  • za nečakané zlepšováky
  • za zákaznícky servis na prvom mieste

V nedeľu sme boli s priateľkou hladní a leniví variť niečo zdravé, tak sme vyskúšali Dominos Pizza. Nakoľko v US je to veľmi ospevovaná pizzeria, tak sme chceli vyskúšať slovenskú verziu.

Celkovo sme strávili objednávaním, registrovaním a všetkým okolo viac času, ako samotným čakaním na pizzu, ale stálo to za to.

Po registrácii už je všetko rýchle a jedným klikom sa dá všetko objednať, ale to predbieham….

Samozrejme sme si vybrali Americký typ nech ochutnáme klasiku, hoci majú v ponuke aj Taliansky typ pizze, kde je predpokladám cesto oveľa tenšie.

Veľmi pozitívne hodnotím doplnkovú ponuku. Tesne pred objednaním som dostal možnosť doobjednať aj iné jedlo. Zvolil som si krídielká a jednu z navrhovaných omáčok. Pred potvrdením objednávky nezabudli na ponuku nápoja.

Po stlačení “Objednať” nás prekvapil DOMINOS TRACKER. Toto je skvelý vynález. V aktuálnom čase môžete sledovať, čo sa deje s Pizzou. Samozrejme, že absolútne netuším, či je to reálne alebo nie, ale poteší to.

V prvom kroku vidím, že AlicaMária začala pripravovať moju pizzu. Ono je v podstate jedno, či ju pripravuje skutočne Alica Mária alebo Jozef vytiahol z mrazáka polotovar a trápi sa fóliou najbližšiu minútu. Je to skrátka príjemná zmena, byť na diaľku v centre diania.


V ďalšom kroku vidím, že Alica Mária dala moju chutnú pizzu do pece a čakám. Ubehli 2 minúty a už sa pečie.


Stále čakám na ďalší krok. Ubehlo 6 minút a objavuje sa ďalší krok. Štefan už naložil moju pizzu a ide ku mne. Mohli by si vyladiť font, alebo nepoužívať diakritiku, lebo im robí problémy s mäkčeňmi.


Len aby ste chápali, bežne ma podobné veci nenadchnú, skôr opačne, ale ono ako celok to dávalo skutočne skvelý význam.

Keď som sa už začal nudiť, tak ma milo prekvapila hra, ktorú som objavil. Dominos Tracker sa zmenil na Futbalovú hru. Pointa: trafiť vo vhodnú dobu vhodnú časť bránky. Ťukajúc do telefónu som stratil pojem o čase, keď tu….


O 14:17 mi volá pán Štefan, že pizza je tu. 14:02 potvrdenie objednávky a 14:17 doručenie. Bola síce nedeľa a prázdniny, avšak 15 minút je skvelý výkon.


Krídielká a Pizza sú tu.

Bol som tak hladný a zo všetkého natešený, že som zabudol odfotiť otvorenú pizzu… bola ale výborná.

Inšpirácia z Dominos Pizza:

Neočakávané prekvapenie uprostred naučeného, Vás vytrhne z bežného uvažovania pri objednávke jedla. Ich hlavná myšlienka pri zbere údajov je: “ulahčíme Vám objednávanie do budúcna, chceme údaje pre to, aby ste VY mali nabudúce všetko lahšie, chcete túto pizzu uložiť medzi vašu rýchlu voľbu? “…. to je jasný cieľ, ktorý deklarujú v celej fáze zberu údajov.

Dominos Pizza hľadá inšpiráciu u konkurencie, ale primárne mimo svojho oboru. Napríklad Amazon je pre nich studnicou plnou inšpirácie. O tom budem písať v ďalšom článku – onedlho.

Akú najlepšiu skúsenosť máte s Pizzou vy? Prípadne super skúsenosť s reštauráciou, o ktorú by ste sa chceli podeliť?

#dominos, #inspiracia, @dominos, #wowefekt, #about-sale, @about-sale, # pizza

0 comments on “WOW Efekt: Dominos Pizza.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: