LIDL HRASOK a HRASKOVA POLIEVKA
Retail

Čo má spoločné Lidl a hrášok?

Hrášok spojil dva odlišné svety.

V septembri sa objavil záhadný citylight na Poštovej ulici v Bratislave. Po prečítaní bolo jasné, že je to veľmi dobre spracovaná kampaň boja proti rakovine prsníka, ktorá prizvukuje dôležitosť mamografického vyšetrenia. Hrášok symbolizuje niečo malé a metafora bola na svete.

Zdroj: cas.sk

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská uviedla: „Hrášok sme si zvolili ako symbol, ktorý má ukázať, že aj ložisko jeho veľkosti sa dá vyšetrením odhaliť a následne úspešne liečiť.“

To sme vtedy ešte nevedeli, že Lidl bude spolupracovať v tejto iniciatíve a vytvorí z toho svoj vlastný produkt.

Zdroj: Lidl.sk

Lidl v exluzívnej spolupráci s ministerstvom zdravotníctva spustil následnú kampaň aj vo svojich predajniach. V Lidli je možné zakúpiť si špeciálnu edíciu hráškovej instantnej polievky.

Lidl Hrasok a Hraskova polievka
Foto: JK

Z predaja každej takejto polievky venuje Lidl 5 centov na zbierku boja proti rakovine prsníka.

Foto: JK

Lidl, chválim Vašu iniciatívu. Toto by sa malo stať súčasťou viacerých reťazcov.

Ako hodnotíte iniciatívu Rok prevencie? A čo hovoríte na zapojenie sa Lidla do kampane s hráškovou polievkou?

2 comments on “Čo má spoločné Lidl a hrášok?

  1. Kazda kampan o prevencii je dobra ALE, co je toto za nechutny napad.. akoze evekuje to este niekomu ze vlastne si ma spravit polievku z potencionalneho nadoru? Mohlo by sa to uvadzat ako priklad ako nerobit reklamu. Slogany z polievky su tiez paradne “vdaka jej nenarocnej priprave ziskate viac casu na vysetrenie prsnika” A lidl prispeje 5 centov ..akoze kolko sa tych polievok asi preda? za tisic polievok je to 50e ..co je to za vtip?

    • Ďakujem za super potrehy. Je to asi vždy na hrane pri podobnej téme. Čo sa týka otázky na počet predaných polievok, popravde, kto vlastne má rád hráškovú polievku? 🙂 ale ako propagacia problematiky by sa to dalo chapať ako dobrý krok. Čo poviete? Aby ľudia rozpútali debatu o vyšetrení a takto pomohli šíriť osvetu. I keď stále tu je otázka – čo je za týmto krokom? Či marketing, reálna pomoc, alebo niečo iné. To je už asi na každom uvážení.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: