vianoce priplavali mall
Retail

VIANOCE priplávali už v septembri.

Hohoho Vianoce sú tu.

Kto odštartoval tento rok Vianoce? Predsa Mall, s obľúbeným a zároveň nenávideným a nepochopeným “kapríkom”. Prvý krát sa tak stalo už v septembri. Kľúčové je však to, akú cestu zvolili. Celá kampaň je o kapríkovi, ktorý sa snaží zachrániť a prežiť tohtoročné Vianoce. Snaha neukazovať zatiaľ vianočné ozdoby a stromčeky ukazuje na “soft” verziu ako začať vianočnú kampaň. “Čím skôr začnete Vianoce riešiť, tým skôr ich prežijete”, hovorí nám hlavný slogan, ktorý znie super a zároveň obsahuje dôležitú pripomienku, aby sa zákazníci vyhli každoročnému stresu. Okorenené dopravou zdarma sa jedná o veľmi solídnu kampaň. Jedinou “premennou” je spomínaný kaprík a celá vec okolo jeho prežitia.


“S nami Vianoce v pohode prežijete”

Vytvorenie vianočnej stránky dedikovanej práve na Vianoce je jasným signálom Mallu byť prvý.

vianoce priplavali mall

Na Facebooku Mallu sa medzičasom spustila vlna hejterskych postov. No veruže je priskoro. Ale na rovinu, je to zlé? Je zlé, začať ako prvý? Ani nie.

vianoce priplavali mall

Najviac sa mi páči koment, kde je celá téma poňatá vtipne a a nadčasovo. Doslovne nadčasovo, keďže jeden z fanúšikov sarkasticky podotkol, že je čas už na Veľkonočné nákupy 2020.

vianoce priplavali mall

Kto tento rok spustil prvú reklamu na Vianoce? To bude znieť v mysliach zákazníkov, ktorí mali tú možnosť a prišli do styku s Kapríkom.

“Ten divný kapor z Mall predsa”.

Tie negatívne emócie vyprchajú, ale ľudia si budú Mall spájať s Vianocami. A o to ide. Zostane len prepojenie na Vianoce. Mall, ak prežijete terajšiu kritiku, a na rovinu ten kaprík je skutočne zmätočný, máte veľkú vyhodu v porovnaní s ostatnými predajcami. Prvenstvo sa môže vyplatiť.

A kde je Alza?

Alza nenachala na seba dlho čakať a Vianoce začali už aj na Alze. Zelený panáčik sľubuje 700€ na vianočné darčeky.

vianoce priplavali mall alza
alza.sk

Mall vianocuje už od septembra a Alza sa pridala, zatiaľ ako druhá, už v októbri. Ostatní predajcovia majú vianočné stromčeky ešte v pivnici.

To dôležité, milí zákazníci je, aby ste zostali pri nakupovaní obozretní. Netreba príliš uponáhľať vianočné nákupy, lebo tie pravé cenové bomby ešte len prídu. Všetko bude lacnejšie, keď sa budú všetci hráči na trhu biť o zákazníkov.

Tak HOHOHO Vianoce sú už tu. Šťastné a Veselé.

Už máte nápady na darčeky? Kedy je Váš najobľúbenejší čas na nakupovanie?

0 comments on “VIANOCE priplávali už v septembri.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: