Marketing

Adventný kalendár – máte ho už?

Nie je to len o sladkostiach

Od 1.12 sa začína advent a adventný kalendár slúži na odpočet dní adventu až k Štedrému dňu. Najbežnejší je adventný kalendár papierovej verzie s malými sladkosťami. Viaceré značky ako Milka, Ferrero, Lindt a iní, už dlhé roky využívajú tento čas na predaj svojich adventných kalendárov. V posledných rokoch však prichádzajú aj Adventné kalendáre bez sladkostí. Niektoré sú stále určené pre deti a milovníkov hračiek. Iné sú zamerané na dospelých, pričom stále apelujú na hravé dieťa v nás, ktoré má rado prekvapenia a napätie z hľadania pokladu. Príklady nižšie ukazujú obrovský potenciál pre všetky značky pripraviť pre svojich zákazníkov ich vlastný kalendár, ktorým im spríjemní čakanie na najkrajší deň v roku.

Kalendár pre deti.

Pre deti je adventný kalendár hlavne v podobe hračiek a setov, ktoré 24.12. vytvoria pomocou jednotlivých častí, celý set:

Schleich adventný kalendár s farmou koní.


Schleich adventný kalendár plný dinosaurov a skamenelín.


Funko POP Adventný kalendár: Fortnite a Harry Potter. Obsahuje miniatúrne postavičky zo známej videohry Fortnite alebo si môžete vyskladať postavičky z kultového Harryho Pottera.


LEGO prichádza so svojimi adventnými kalendármi v podobe figúrok a doplnkov. Každý deň odhalíte jednu postavičku, aby ste sa 24.12 mohli zahrať s celou sadou. Lego: Friends Adventný kalendár


LEGO City Town Adventný kalendár


LEGO Star Wars Adventný kalendár


Kalendár pre domácich miláčikov.

Adventný kalendár je už aj pre našich maznáčikov. Flamingo adventný kalendár s kuracími dobrotami pre psov a mačky.

Trixie adventný kalendár pre mačky.

Zdroj: pet-market.sk

Kalendár pre dospelých.

Adventný kalendár pre ženy je rovnako založený na hľadaní prekvapenia. Namiesto hračiek však nájdu menšie verzie svojich obľúbených kozmetických prípravkov:

Adventný kalendár Ives-Rocher je plný miniatúr a cestovných veľkostí. Je to veľmi vhodná alternatíva k darčekovým setom.


Avon prichádza s adventným kalendárom s vianočnou bižutériou. Šperk, hoci vo forme bižutérie poteší každú ženu.


Delia Cosmetics adventný kalendár je plný vzoriek a miniatúr kozmetiky. Takto si značka vie zabezpečiť, aby zákazník vyskúšal širokú škálu jej produktov.


Makeup Revolution adventný kalendár je snom každej dámy. Na konci adventného obdobia je vlastník tohoto kalendára plne vybavený novým makeupom.


Maybelline Christmas advetný kalendár to má jednoduchšie, nakoľko všetky vybrané produkty majú presný rozmer do adventného kalendára -laky na nechty, špirály a iné klasiky.


Nivea adventný kalendár obsahuje všetko potrebné pre starostlivosť o pokožku.


Už máte svoj adventný kalendár? Ktorý sa vám najviac zapáčil?

0 comments on “Adventný kalendár – máte ho už?

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: