crazy candle
Marketing

Čo do pekla… (ČdP)?

Načo toto vymysleli.

Značky a firmy sa neustále pokúšajú o prelom vo svojom obore alebo o niečo unikátne, čo ľuďom vyrazí dych. Nie vždy sa však tento zámer stretne so zdravým rozumom. Túto rubriku som nazval “Čo do pekla….?” (ČdP). Pravidelne si tu budeme predstavovať rôzne produkty alebo kampane, ktoré sa vymykajú tomu bežnému. Je iba na vás aký názor zaujmete. Či si poviete “Čo do pekla má znamenať…” alebo naopak “Wow, to je dokonalý nápad….”.

Sviečky s vôňou mäsa alebo cibule?

McDonald’s vstupuje do sféry doplnkov do domácnosti. Kto by nechcel rozvoňať svoj domov po hovädzom, cibuly alebo kečupe? Sviečky v limitovanej edícii od McDonald’s rozhodne nie sú v rubrike ČdP náhodou. Jedna sviečka takto rozvonia až na 25 hodín váš domov krásnou bláznivou vôňou. Problém je, že už sú vypredané. Takže jediné, čo môžete spraviť, je nakúpiť si veľké množstvo “čísburgrov” a rozmiestniť si ich po dome. Snáď to navodí rovnakú atmosféru a la fritol.

Zdroj: goldenarchesunlimited.com

Säva, Pizzový stôl od Ikea.

Ikea je známa svojimi dizajnovými kúskami, ktoré spoznáte na prvý pohľad. Spolu s Pizza Hut vytvorili zaujímavý kus nábytku pre milovníkov Pizze. Ako predloha totiž poslúžila malá biela umelohmotná vecička, ktorá slúži na to, aby sa syr neprilepil na vrchnú časť krabice. Vznikol tak nový stôl s príznakom Pizza stôl. Ikea celý dizajn “plastovej pizza poistky” zväčšila a urobila z neho nábytok. Pre milovníkov Pizze možno zaujímavý kúsok, no dizajnérsky počin roka to asi nebude. Alebo sa tu rysuje trhák tohto roka?


Mikina ako bilboard?

Sieť rýchleho občerstvenia Wingstop zvolil svojráznu formu reklamy. Načo platiť neosobné reklamy na lavičkách, autobusoch alebo bilboardoch? Keď stačí požiadať svojich fanúšikov nech nosia mikinu ako bilboard? Wingstop vydal limitovanú edíciu mikín s prostým textom: “Toto je reklama na Wingstop..” Mikina bola k dispozícii zdarma pre vylosovaných zákazníkov a bola vstupenkou do sveta zliav. Konkrétne 10$ zľava, ak účastník uverejnili fotku v mikine s #ThisIsAnAdForWingstop. Chodiace bilboardy sú zaujímavým ťahom ako účelne vyrobiť veľké množstvo obsahu na sociálnej sieti.


Sviečka NE-vábnej vône.

Do rubriky ČdP zaručene musí patriť sviečka od značky Heretic. Jej veľavravný názov je skrátka poézia sama o sebe “This smells like my Vagina”. Voľný preklad znie: Toto vonia ako moja vagína. Hoci jej vôňa samozrejme nezodpovedá názvu, tento produkt je topkou v rubrike ČdP. Vôňa je v skutočnosti plná cédru a damaškovej ruže. Žeby sa jednalo o recesiu alebo ide o šialenstvo? Každopádne voľnomyšlienkárskych produktov podobného zrna je už dosť. Knihy o vagíne, alebo satirické divadelné hry sú bežne dostupné. Tak prečo si nerozvoňať domov po tejto vôni iba za 75$? Preto otázka “Čo do pekla…?” je asi na mieste.

zdroj: hereticparfum.com

Toaleťák ako darček k nákupu.

V USA v súčasnej situácii zaznamenali návaly zákazníkov v obchodoch rovnako ako u nás. Nedostatkovým tovarom je však v USA toaletný papier. Police s hygienickými potrebami v supermarketoch zívajú prázdnotou, preto niektoré obchody siahli po rôznych marketingových aktivitách. Jednou z nich je akcia v Tennessee Pizza Company. Kúp 2 pizze a získaj roličku toaleťáku. Dobrý príklad adaptácie na zmenený trh, ale zároveň to určite patrí do sekcie ČdP. Teraz je otázka, či to zákazníci nemajú pochopiť tak, že po požití jedla v tejto pizzerii budú mať problémy s trávením.


Super Mario z Lega

Lego v spolupráci s Nintendo zhmotnili legendu Super Mario. Lego začalo okrem klasických figúrok a stavebníc experimentovať už aj s hračkami, ktoré sú interaktívne. Takto si môžete postaviť interaktívnu figúrku, ktorá má zvukové efekty a preskákať celú hraciu plochu. Po LEGO DOTS, prichádza s novinkou so sloganom: “It´s Lego Mario Time”. Uvidíme, či bude Lego Mario z dielne ČdP a produkt nezažije rovnakú slávu ako skutočný Super Mario. Alebo sa jedná opäť o skvelý ťah z dielne Lego.

Zaujali vás tieto produktové chuťovky? Ktorý by ste si zadovážili?

0 comments on “Čo do pekla… (ČdP)?

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: