Marketing

Čo do pekla… (ČdP)? Covid marketing.

Na čo toto vymysleli?

Značky a firmy sa neustále pokúšajú o prelom vo svojom obore alebo o niečo unikátne, čo ľuďom vyrazí dych. Nie vždy sa však tento zámer stretne so zdravým rozumom. Túto rubriku som nazval „Čo do pekla….?“ (ČdP). Pravidelne si tu budeme predstavovať rôzne produkty alebo kampane, ktoré sa vymykajú tomu, čo označujeme ako normál. Je iba na vás, aký názor zaujmete. Či si poviete „Čo do pekla má znamenať…“ alebo naopak „Wow, to je dokonalý nápad….“.

Dnes to bude o kampaniach a produktoch, ktoré by bez COVID asi nevznikli. Napríklad ako Ježiš ožije na instagrame. A tiež o tom, že objať strom je lepšie ako priateľa, ktorý vám povie daj si pauzu daj si lockdown. Nasaďte si rúško, namaľujte sa a mustangom hor sa na míting….

Noc v múzeu – exponát z múzea ožije

Múzeá sú zavreté a aj keď sa otvorili, tak návštevníkov nepribudlo. No portugalské múzeum umenia po otvorení spravilo bravúrny kúsok. Múzeum ožilo v podobe jedného exponátu. Ich “majterštuk” Blahoslavený Kristus od Jean-Auguste-Dominque Ingresa dostal profil na Instagrame a prehovoril k celému svetu. Komentáre @jesusdebochado spustili vlnu záujmu o fotku s týmto jedinečným dielom, ktoré začalo komunikovať s verejnosťou. Návštevníci napodobňujúc pózu Ježiša na obraze zaplavili sociálne siete a Ježiš začal komentovať každý post vo veľmi pozitívnej nálade. Skvelá akcia. Vyberte umelecké dielo, oživte ho a vypustite do sveta ako vášho influencera.

Zdroj: http://www.adsoftheworld.com

Objímte strom a nie človeka.

V čase COVID, kedy je sociálna blízkosť nežiaduca, ľudské bytosti trpia sociálnym odlúčením. Práve preto prišla Patagonia Cerveza s kampaňou – Objímte strom, nie človeka a buďte v bezpečí. Podľa ich vedeckých štúdií je objatie stromu spojené s rovnakým chemickým procesom v našom mozgu ako pri klasickom objatí. Človek má potom že vraj pocit spojenia ako pri objatí priateľa. Kampaň spočíva v uverejňovaní fotiek s #HugAtree ako objímate strom. Každý, kto sa zúčastní, získa 5$ na nákup piva Patagonia. No zaujímavá aktivita, hoci po pive sa ľudia veľmi radi družia, a to nie len so stromami. Už si viem predstaviť “stamgastov” ako sa rozbehnú do lesa objímať stromy…

Zdroj: http://www.adsoftheworld.com

Renovujte na videokonferencii

Ako dostane značka svoj produkt do povedomia zákazníka? Ako dopomôcť zákazníkovi rozhodnúť sa? Predstavte si, že máte video míting, a audiencia vám povie: “oh, akú máš peknú izbu” alebo “wow ten stôl a stoličky sú super, odkiaľ ich máš?”. Easy prišlo s prvým produktovým katalógom, ktorý je určený ako pozadie pre video hovory. Obrázky produktov nadizajnované do miestnosti ako kuchyňa, obývačka, či pracovňa. Na Easy nájde zákazník presne ten domov, ktorý by chcel mať. Dosiahne vyvážený obraz za ním, ktorý dôveryhodne prezentuje pozadie akoby realitu. Reklama ktorá je win-win pre obe strany. Značka získa možnosť ako namiesto škaredých bytov môžu zákazníci ukazovať ich produkty a zákazník získa krásne pozadie a možno inšpiráciu pre budúci nákup. Veď všetci mu ho predsa na mítingu pochválili.

Zdroj: adsoftheworld.com

Virtuálny Make-up.

“O 5 minút mám video míting, rýchlo ešte rúž a špirálu….” Tak a tomuto stresu je koniec. L’Oréal prišiel s filtrami Signature faces, ktorá vás namaľuje v rozšírenej realite (AR) a hotovo. Virtual make-up uľahčí život každej žene, ktorá nemá čas sa narýchlo namaľovať. A hlavne načo sa doma maľovať? Pre koho? Tieto filtre, ktoré boli pôvodne určené na skúšanie si make-upu z pohodlia domova, dostali podobu aktuálneho covid trendu, ktorý našiel využitie pri video hovoroch. No možno ďalším krokom bude virtuálna aplikácia na oblečenie, a účes. Možno budú účastníci budúcich mítingov strapatí, nenamaľovaní a v pyžame. Vývoj pôjde dopredu až do momentu menšieho výpadku a my uvidíme všetkých kolegov, tak ako by sme ich možno nikdy nechceli vidieť.


Meeting priamo z auta?

Ste unudení z trápnych mítingov? Ford si povedal: “prečo nepreniesť Ford autá do vašich videohovorov”. Takto si môžete zašoférovať napríklad v Mustang alebo Rangera počas mítingu. Ich kampaň Fun meetings vám umožní pricestovať na váš ďalší míting v novom Forde. Iba si zmeníte pozadie a dojem z reálneho šoférovania so všetkými efektami ako mihajúce sa pozadie za autom a zákruty, je na svete. Možno rušivé, možno excentrické, ale určite zaujímavé nenútené odprezentovanie značky širokej audiencii.

Zdroj: adsoftheworld.com

Adoptuj si Pauzu, uteč lockdownu.

Počas lockdownu útulky trpia rovnako ako iné firmy. Chýbajú peniaze, ale aj ľudia, čo sa bežne zvieratkám venovali. Napriek tomu adopcií na Slovensku pribudlo, lebo práve ísť von vyvenčiť psa je jedno z mála voľna, ktoré môže človek počas súčasného domáceho väzenia zažiť. Maltský útulok Pony prišiel s veľmi aktuálnou kampaňou, v ktorej zdôrazňuje fakt, že ľudia doma pri lockdowne potrebujú pauzu od tohto všetkého. Keď potrebuješ pauzu, adoptuj si ju. To je hlavná myšlienka kampane. Pauza od lockdownu, v podobe 4-nohého miláčika, vďaka ktorému sa môžete ísť vyvenčiť. Veľmi dobrá a pozitívna myšlienka. Work-life balance prostredníctvom prestávky je kľúčový, aby sme sa nezbláznili na home office, tak sa poďme vyvenčiť.

Zdroj: adsoftheworld.com

Rúško ako reklama.

Rúško a respirátor sa stali nutnosťou v každom obchode, a preto venovať im patričný priestor je pre marketing dôležité. Značky bojujú o reklamný priestor, a práve rúško sa môže premeniť na miesto pre platené reklamy prémiovým partnerom a značkám v obchode. Na rúšku viete odprezentovať vašu prebiehajúcu kampaň, alebo keď naše obchody znova otvoria, tam môžete dať milý úsmev s nápisom “vítame vás u nás”. Ukrajinská reklamka uviedla zaujímavý plnopotlač rúška, pomocou ktorého odprezentujete značky, alebo rôzne otázky ako napríklad “v hotovosti alebo kartou”… Ak ste mali v minulosti problém, aby predajcovia niečo aktívne komunikovali, tu je zaručené riešenie. Informácia alebo akcia bude rovno na očiach každému zákazníkovi.

Zdroj:

Zaujali vás tieto produktové a reklamné chuťovky? Ktorú by ste si zadovážili?

0 comments on “Čo do pekla… (ČdP)? Covid marketing.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: