Zdroj: koreaherald.com
Marketing

Čo do pekla… (ČdP)? O spolupráci a klamaní.

Na čo toto vymysleli?

Značky a firmy sa neustále pokúšajú o prelom vo svojom obore alebo o niečo unikátne, čo ľuďom vyrazí dych. Nie vždy sa však tento zámer stretne so zdravým rozumom. Túto rubriku som nazval „Čo do pekla….?“ (ČdP). Pravidelne si tu budeme predstavovať rôzne produkty alebo kampane, ktoré sa vymykajú tomu, čo označujeme ako normál. Je iba na vás, aký názor zaujmete. Či si poviete „Čo do pekla má znamenať…“ alebo naopak „Wow, to je dokonalý nápad….“.

Dnes to bude o výhre v odvekej vojne Dávida a Goliáša, o snahe poskladať si vlastné tenisky a nájsť prekvapenie v každej “papierovej fľaši”.

Definitívna výhra Uberu nad žltými taxíkmi.

Po príchode Uberu na scénu osobnej prepravy sa taxi služby nevedeli spamätať z tejto revolúcie a začali vznikať hnutia a skupiny bijúce na poplach. Pomyselná vojna medzi “Yellow Cabs” žltými taxíkmi a Uberom bola predzvesťou radikálnej zmeny, ktorá sa rozšírila do celého sveta, vrátane Slovenska. Kto by bol povedal, že o niekoľko rokov neskôr budú žlté taxíky priestorom pre kapitalizáciu potenciálu Uberu. Konkrétne ide o Uber OOH – ich divíziu outdorovej reklamy založenej na veľkých LED obrazovkách na vozidlách Uber. Služba garantuje zákazníkom obrovské možnosti cielenej reklamy. Nakoľko však legislatíva štátu New York zakazuje mať na bežných autách nainštalované akékoľvek predmety, tak sa rozhodol Uber pre spoluprácu práve s ikonickými Yellow Cab, ktoré nespadajú do spomínaného zákazu. 3500 LED obrazoviek ponesie odteraz ich odveký konkurent. Z nepriateľstva sa stala nakoniec spolupráca, hoci v trochu inej sfére.

Zdroj: prnewswire.com
Uber OOH spolupráca so žltými taxíkmi na LED reklame. Zdroj: prnewswire.com

Poskladajte si tenisky z LEGA, odkazuje Adidas.

Máte radi LEGO? Ak áno, tak si ho po novom môžete zobrať so sebou kdekoľvek. Konkrétne na nových teniskách ADIDAS ULTRABOOST DNA X LEGO®PLATES. Novinka s troma ikonickými prúžkami pripravenými na lego kocky je dostupná aj u nás za cenu 160€. V cene máte okrem 2 ks topánok (rozumej 1 páru) aj lego kocky, takže cena je samozrejme “logicky” vyššia. To si aspoň povie každý, kto si tento jedinečný kúsok zaobstará. No, pri takej cene bude dôležité rátať všetko v balení, možno aj krabicu. Práve pomocou spomínaných kociek si môžete vaše bežecké adidasky personalizovať. A podľa Adidas sú “na oslavu vizionárov a staviteľov, ktorí búrajú stereotypy a menia pravidlá hry podľa seba.” Zábavný, i keď trochu pridrahý spôsob ako spojiť dve značky.

Zdroj: adidas.sk
Spolupráca Adidas a LEGO na nových teniskách. Zdroj: adidas.sk

Plastový papier – ako byť neEkologický

Posledným dnešným “trhákom” je vlk v ovčom rúchu. Alebo skôr ne-eko plast v eko papieri. Kórejská značka Innisfree sa dostala pod paľbu kritiky po tom, čo zvedaví zákazníci odhalili pravdu. V ich deklarovaných papierových fľaškách od krémov sú v skutočnosti plastové nádoby, ktoré sú obalené papierom. Poeticky nazvaný krém “Hello Im paper bottle” je len podvodnou snahou byť eko friendly.

Jeden zo zákazníkov rozrezal obal od krému na tvár a zistil, že vo vnútri ekologickej nádobky z papiera je obyčajná plastová fľaška. Značka po prevalení začala s obhajobou, v štýle nedorozumenia a neúmyselného zavádzania spotrebiteľa. Ich slogan “ahoj, som papierová fľaša” má že vraj informovať zákazníkov iba o vonkajšom obale. Ale no taaaak, to vážne? Ak napíšete na fľašku obrovským písmom “som papierová fľaška”, tak je všetkým jasné, čo chce toto stanovisko povedať, inak by tam nebolo. Značka sa ospravedlnila za nedorozumenie, že nechala zákazníkov myslieť si, že celé balenie je z papiera.

Je to zavádzanie spotrebiteľa? No, minimálne je to ukážka toho ako deklarovať falošnú udržateľnosť, ktorá je stale viac trendy. Prelepte plast a vydávajte ho za papier. Je to žiaľ prvá ukážka toho ako sa možno bude “fejkovať” eko a udržateľnosť v nasledujúcich rokoch.

Zdroj: koreaherald.com
Po rozrezaní papierovej fľašky sa objavil plast. Zdroj: koreaherald.com

Zaujali vás tieto produktové a reklamné chuťovky? Ktorú by ste si zadovážili?

0 comments on “Čo do pekla… (ČdP)? O spolupráci a klamaní.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: