Marketing

WOW: Meter štvorcový ako nové platidlo a inteligentný semafor.

Skvelé ukážky predajného umu.

Zaujať zákazníka, vyhrať nad konkurenciou, komunikovať s komunitou, to všetko značky chcú a potrebujú. About-sale prináša rubriku WOW (Window od Wisdom), ktorá je o najzaujímavejších kampaniach a počinoch značiek a predajcov.

Dnes to bude o nápadoch, ktoré zachránia motorkárov, matky, developerov a malých predajcov. Príbehy o Matkách, ktoré potrebujú vypnúť a nájsť si skrýšu. O inteligentnom semafore, ktorý naučí všetkých motorkárov nosiť helmy. Najstabilnejšou menou sa stane meter štvorcový a obchod s telefónmi zachraňuje lokálnych predajcov.

  • NOVÁ MENA NA TRHU – METER ŠTVORCOVÝ
  • MATKY POTREBUJÚ ÚKRYT
  • SEMAFOR ZACHRAŇUJE MOTORKÁROV
  • AKO ZACHRÁNIŤ LOKÁLNYCH PREDAJCOV

NOVÁ MENA NA TRHU – METER ŠTVORCOVÝ

Hoci zažívajú kryptomeny za posledný týždeň dosť veľké straty, sú stále čoraz viac zaujímavou investičnou príležitosťou. Môže však vytvoriť značka vlastnú menu na marketingové účely? Áno môže. A čo tak meter štvorcový (m2) ako nová mena? Napríklad kurz € voči m2 môže byť 1300€ za m2.

S týmto skvelým nápadom prišla v čase investičného boomu realitná kancelária. Rozhodla sa pomocou vlastnej meny predať stagnujúci rezidenčný komplex v Kazachstane. Nazvali ho VIENSKIY SQ. M a bol to m2 za komerčný priestor Vienskiy Kvartal. Na tabuliach po celom meste bolo vidieť ako sú iné meny volatilné, ale VIENSKIY SQ. M bol stabilný. Nákup bol 344 440 tenge a predaj 520 000 tenge za Vienskiy.Sq.M. Ich experiment skončil s 80% predanej plochy.

Nová mena m2 zachraňuje predaje nehnuteľností.

MATKY POTREBUJÚ ÚKRYT

Deň matiek je za nami a je nutné priznať, že tento rok jeden deň venovaný oslave matiek je asi nepostačujúci. Matky momentálne robia množstvo pozícii: upratovacia služba, kuchár, učiteľ, opravár, nákupca, terapeut, vychovávateľ, rodič, zamestnanec. Toto všetko je asi priveľa na jednu osobu.

V HomeGoods pri príležitosti tohtoročného dňa matiek  pripravili súťaž pre všetky unavené matky. 15 výherkýň vyhrá čas a miesto iba pre seba. Premenili 3 centrá na relaxačné skrýše, kde bude môcť každý víťaz zažiť jedinečný a neočakávaný zážitok. Skrýša na uzdravenie, skrýša na dobitie, a skrýša na útek.

Mamičky budú môcť znovuobjaviť radosť zo života obklopené nedekorovanou miestnosťou. A strávia príjemné chvíle pri úteku z ich hektického každodenného života.


SEMAFÓR ZACHRAŇUJE MOTORKÁROV

Technológia rozpoznania tváre sa môže použiť aj ako poštuchnutie k úprave správania. Honda prišla s kampaňou na podporu nosenia prilby na motorke. Kamera na semafore snímala stojace autá a motocyklistov a podľa algoritmu vyhodnocovala ci prípadný motorkár má na hlave helmu. Ak nie, tak sa objavila hláška na velkej obrazovke aby si motorkár prilbu ihneď nasadil, inak sa nikdy neprepne semafor na zelenú. Ak si to dotyčný nevšimol, trúbenie všetkých vodičov čakajúcich kvôli nemu na zelenú, mu to dali jasne najavo. Hanba, sociálna exklúzia, vytŕčanie z radu sú všetko silné stimuly, ktoré tlačili na motorkára. Veľmi dobrá lekcia od Hondy.

Semafor zachraňuje rozpoznaním tváre životy motorkárov.

AKO ZACHRÁNIŤ LOKÁLNYCH PREDAJCOV

V čase lockdownu a zníženej sociálnej mobility trpia hlavne malí lokálni predajcovia. Telefónny operátor Entel sa rozhodol aktívne pomôcť. Na všetky vystavené telefóny v ich predajniach namiesto reklamy alebo obyčajného menu telefónu dal stránky lokálnych predajcov. Takto ste pri pozeraní telefónov videli reklamu na domáci syr, vinotéku alebo kľučiara od vedľa. Každá pomoc sa ráta a niekedy môže zachrániť predajňu.

Operátor zachraňuje lokálnych predajcov.

Nálepku WOW si zaslúži každý kto sa pokúsi o ohúrenie, zaujatie nevádaným a unikátnym spôsobom. Či už to v nás vytvorí pozitívne emócie alebo negatívne nie je dôležité. Svoj odkaz zanechali.

0 comments on “WOW: Meter štvorcový ako nové platidlo a inteligentný semafor.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: