Marketing

WOW: O vševidiacom oku a teste, čo odhalí pravdu.

Skvelé ukážky predajného umu.

Zaujať zákazníka, vyhrať nad konkurenciou, komunikovať s komunitou, to všetko značky chcú a potrebujú. About-sale prináša rubriku WOW (Window od Wisdom), ktorá je o najzaujímavejších kampaniach a počinoch značiek a predajcov.

Dnes to bude o vynálezoch, ktoré pretvorili to “tradičné” na niečo inovatívne.

  • MOJO – ŠOŠOVKA, ČO ZMENÍ RETAIL AKO HO POZNÁME
  • NIE JE VŠETKO ZLATO, ČO SA BLIŠTÍ
  • MAKEUP a FAST FOOD – STE TO ČO JETE
  • ZRAKOVÝ TEST, ČO ODHALÍ PRAVDU

MOJO – ŠOŠOVKA, ČO ZMENÍ RETAIL AKO HO POZNÁME

Budúcnosť v nakupovaní je na dosah. Prichádza šošovka, ktorá vám premieta informácie. Predstavte si, že vojdete do predajne a akýkoľvek produkt bude mať hneď vedľa seba recenzie, video o tom ako funguje, alebo odporúčanie iných zákazníkov. Rozšírená realita všade, kde sa pozriete. Toto prináša šošovka MOJO, ktorá vám premieta informácie a vytvára rozšírenú realitu priamo vo vašom zornom uhle. Za cca 2500$ budú už onedlho k dispozícii.

Aj pre predajcov je v nich obrovská konkurenčná výhoda. Zákazníka môžete identifikovať ihneď po príchode do predajne a viete mu priradiť jeho nákupnú históriu. Vidíte pred sebou celé jeho predošlé nákupné správanie. Je to revolúcia, ktorá prináša do reálneho sveta všetky informácie a výdobytky z online sveta. Tradičný remarketing sa tak stáva inovatívnym nástrojom v maloobchode.

Šošovka na rozšírenú realitu, ktorá využíva vo svete retailu tradičné informácie z online sveta.

NIE JE VŠETKO ZLATO, ČO SA BLIŠTÍ

Ďalším skvelým nápadom je prispôsobiť tradíciu tak, aby vám priniesla viac zákazníkov. Turecká svadba je podobná ako slovenská v tom, že na konci sa dávajú peniaze pri tanci. S jedným rozdielom, v Turecku sa pripína zlato (a to je dôležité) na oblečenie mladomanželov. Takýto ovešaný ženích a nevesta bežia do zmenárne a zlato “pretavia” do hotovosti. Za peniaze následne nakupujú produkty.

Tu prichádza na scénu predajca techniky, ktorý dal darčekovým poukazom novú formu a logiku. V duchu tejto tradície majú tvar zlatej nugety s pripínateľným mechanizmom a na každej je stierateľný jednorazový kód. Môžete si kúpiť buď presne definovaný produkt alebo čokoľvek za stanovenú hodnotu. Na mladomanželov rovno pripevnia žehličku, chladničku od konkrétneho predajcu.

Darčeková poukážka, ktorá pretvára tradíciu. Zdroj: adsoftheworld.com

MAKEUP a FAST FOOD – STE TO ČO JETE

Sieť s rýchlym občerstvením Chipotle spustila spoluprácu s výrobcom kozmetiky E.l.f. Cosmetics. Spojili tak dve netradičné ingrediencie do kozmetiky v duchu “Ste to, čo jete“. V kolekcii nájdete napríklad očné tiene v klasických farbách mexických špecialít. Farba ako tmavá ryža, guacamole, čierna fazuľa a rôzne druhy omáčok. Okrem očných tieňov v kolekcii nájdete make-up aplikátor v tvare avokáda alebo kozmetickú taštičku v tvare tortilla chipsov. Kolekciou je inšpirované aj nové menu. Chipotle misa plná vegánskych chutí.


ZRAKOVÝ TEST, ČO ODHALÍ PRAVDU

Vstup na trh obsadený veľkým hráčom je ťažký, pokiaľ nepoukážete na dieru v systéme alebo problém v status quo. Aj malý hráč vie vyplnením prázdneho miesta na trhu, zobrať podiel zabehnutého velikána.

Francúzska optika Droit de regard sa rozhodla vtipne poukázať na to, ako veľkí konkurenti zneužívajú situáciu v optike. Podľa zákona vo francúzsku sú okuliare zdravotnou pomôckou hradenou poisťovňou. Teda zdarma. Veľké optiky pracujú so slovom Zdarma, no napriek tomu ľudia odídu s okuliarmi v priemernej hodnote 600€. Kto číta malinké písmená o podmienkach, ak hlavne potrebuje navyše okuliare?

Droit de regard spustil kampaň okuliare bez podmienok a zvolil na to skutočne originálny spôsob. Mobilná predajňa urobila okoloidúcim bezplatný očný test. Veľké pútavé slogany prečíta každý, ale ich očný test spočíval v čítaní malých písmen s podmienkami konkurenčných billboardov. Skvelá ukážka zážitkovej reklamy. Premeniť konkurenčné reklamy na očné testy a všetko nazvať poeticky: Test na otvorenie očí.

Malý hráč využíva tradíciu veľkých hráčov vo svoj prospech. Zdroj: adsoftheworld.com

Nálepku WOW si zaslúži každý kto sa pokúsi o ohúrenie, zaujatie nevádaným a unikátnym spôsobom. Či už to v nás vytvorí pozitívne emócie alebo negatívne nie je dôležité. Svoj odkaz zanechali.

0 comments on “WOW: O vševidiacom oku a teste, čo odhalí pravdu.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: