Marketing

WOW: Mesiac ako Billboard a rozžhavený Xbox ako čašník.

Skvelé ukážky predajného umu.

Zaujať zákazníka, vyhrať nad konkurenciou, komunikovať s komunitou, to všetko značky chcú a potrebujú. About-sale prináša rubriku WOW (Window od Wisdom), ktorá je o najzaujímavejších kampaniach a počinoch značiek a predajcov.

Dnes to bude o Virtuálnom svete Esportu a hier. Príbehy, v ktorých sa značky rozhodli vyťažiť z virtuálneho sveta pár jednotiek a núl na svoje konto. Xbox vám v tom najlepšom objedná burger. Nezabudnite sa pozerať na mesiac, je tam totiž reklama pre milovníkov Taco. Burger King sa objaví v hre NBA a Pizza Hut ovládne PAC-MANA.

  • ESPORT – ZÍSKAJ VIRTUÁLNE BODY A VYMEŇ ICH ZA REÁLNY BURGER
  • PREHRIEVA SA VÁŠ XBOX? OBJEDNAJTE SI BURGER KING
  • PIZZA HUT – KRABICOVÁ ROZŠÍRENÁ REALITA s PAC-MANOM
  • MESIAC AKO BILLBOARD – TACO BELL
  • DYM VÁM UKÁŽE, KDE JE REŠTAURÁCIA

ESPORT – ZÍSKAJ VIRTUÁLNE BODY A VYMEŇ ICH ZA REÁLNY BURGER

To, ako značky a predajcovia budú pristupovať k trendu ESPORT je otázne. No viacerí už pochopili, že “lov” zákazníkov na poli ESPORT je kľúčový. Práve hra sa stáva pre hráča novou realitou plnou vnemov a emócii. Je to teda priestor, kde môže značka veľa získať. Dôležité je stanoviť si, či chcete rozvíjať iba virtuálnu existenciu značky alebo prepojiť virtuálne s reálnym. Ak chcete existovať iba virtuálne, tak odmeny, nakúpi a zisky pre hráča sa budú uplatňovať výhradne vo virtuálnom svete. Ak je cieľom prepojiť oba svety, tak si hráči môžu odmeny získane v hre, vybrať aj v realite.

Burger King sa rozhodol, že v NBA 2020 urobí malé vsuvky a ak splníte tieto úlohy získate odmeny. Tie môžete následne využiť v reálnom svete na nákup burgrov. Budúcnosť reklamy v Esporte je pre všetky značky. Otázne je ako sa vie dostať značka čo najviac do povedomia hráčov a byť pre nich relevantná v ich virtuálnom živote. V hre totiž nestačí len mať reklamu, značka musí byť integrálnou súčasťou hry a logickým doplnením. Inak to hráč bude brať iba ako otravnú reklamu.


PREHRIEVA SA VÁŠ XBOX? OBJEDNAJTE SI BURGER KING

Predstavte si, že hráte vašu obľúbenú hru. Ste do nej úplne ponorený a prestávate vnímať realitu okolo seba. Vaša konzola Xbox sa zahreje na maximum a v tom príde Burger King s nápadom. Ich nová stratégia Burning Kings sa zaoberá otázkou: ako sa pripomenúť niekomu, kto je v rovine” herného flow” bez vnímania vonkajšieho sveta. Hráč je často v stave bez nutnosti plniť si základné potreby prijímania a vylučovania potravy, pretože plní iné “dôležité” misie.

Nalepíte si špeciálnu nálepku Burger King na hernú konzolu. Keď hra vrcholí a konzola je poriadne rozpálená, tak nálepka s čipom citlivým na teplo odošle na váš telefón rôzne chutné akcie. Prípadne rovno objedná vaše obľúbené menu. Hráte, čas plynie, ste úplne ponorení do hry, a zrazu cink – vaša objednávka je tu a Wolt vám volá, že je pri dverách. Skvelý nápad. Treba ešte jeden cink na WC a druhý cink na návrat do reálneho života a misia je hotová.


PIZZA HUT – KRABICOVÁ ROZŠÍRENÁ REALITA s PAC-MANOM

Objednaj si pizzu hraj PAC-MANa a vyhraj automat PAC-MAN. To je nedávna kampaň Pizza hut. Na krabici sa nachádza hracia plocha, cez rozšírenú realitu si môžete zahrať hru a jeden z hráčov, ktorý zdieľa na Twitteri svoje skóre, získa reálny hrací automat PAC-MAN.


MESIAC AKO BILLBOARD – TACO BELL

To správne taco má tvar polmesiaca a v Taco Bell si povedali, prečo to nevyužiť. Kampaň, ktorá vychádza z lunárnych fáz umožnila 4.mája získať jedno Taco zdarma. V čase od 20:00 do 23:00, kedy sa mesiac podobá na Taco, treba dvihnúť hlavu a všetci si pripomenú kam majú ísť – do Taco Bell. Celosvetová kampaň “Vidím Taco” využila mesiac ako billboard a všetci, čo sa pozreli na večernú oblohu uvideli jedno Taco zdarma. A všetci môžu zajasať: Que viva la Luna del Taco.


DYM VÁM UKÁŽE, KDE JE REŠTAURÁCIA

Aj outdoorová reklama vie byť zaujímavá a pútava. Najmä ak ju spojíte s gamifikáciou a okoreníte rozšírenou realitou. No a čo ak sa dá skúsenosť s rozšírenou realitou dostať navyše na novú, a to predajnú úroveň. Ktorá doslovne nasmeruje zákazníkov do vášho obchodu.

Burger King urobil počin s rozšírenou realitou, ktorá vám ukáže najbližší Burger King. Stačí naskenovať QR kód na plagáte a použiť Instagram Lense. Uvidíte živý dym vychádzajúci priamo z Hamburgeru na plagáte, a ten vás zavedie rovno do najbližšej reštaurácie. A dymolokácia je na svete.


Nálepku WOW si zaslúži každý, kto sa pokúsi o ohúrenie, zaujatie nevídaným a unikátnym spôsobom. Či už to v nás vytvorí pozitívne emócie alebo negatívne nie je dôležité. Svoj odkaz zanechali.

0 comments on “WOW: Mesiac ako Billboard a rozžhavený Xbox ako čašník.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: