Retail

“Predplatné” topánok? NIKE spustil Adventure club.

Nike spustil Adventure club, program predplatného topánok pre deti od 2 do 10 rokov. Na výber je z troch predplatných s mesačnou platbou

 • Predplatné na topánky od Nike
 • Tri formy mesačného predplatného
 • Pravidelná výmena detských topánok Nike alebo Converse
 • Pre deti od 2 do 10 rokov

Nakoľko detská noha neustále rastie, je zabezpečovanie stále novej detskej obuvy značne náročné. Ako vhodne vybrať detskú obuv? Ako sa postarať o to, aby dieťa malo v pravý čas tú pravú veľkosť topánok? Koniec hesla “Noha ti do toho dorastie”.

https://news.nike.com/news/nike-adventure-club

Nike spustil program predplatného topánok pre deti od 2 do 10 rokov. Na výber je z troch možností predplatného s mesačnou platbou:

 • 4 páry ročne – 20€/mesiac
 • 6 párov ročne – 30€/mesiac
 • 12 párov ročne – 50€/mesiac

Celý program znamená, že získate 1 pár topánok pre vaše dieťa za cenu približne 50-60€ za pár v závislosti od programu.

V balení Adventure Kit, ktorý je personalizovaný aj s menom dieťaťa, je okrem páru topánok aj zošit s aktivitami. Tento, je robený v spolupráci s neziskovkou Kaboom. Súčasťou balenia je aj veľkostná tabuľka vo forme magnetky na chladničku.

Výhody Adventure Club

 • Poštovné zdarma.
 • Použité topánky si zákazník môže nechať alebo ich vrátiť.
 • Dvakrát do roka dostane zákazník balík s uhradeným poštovným, aby zaslal obnosené topánky spať do Nike.
 • V závislosti od poškodenia vrátených topánok ich v Nike opravia a následne darujú.
 • Možnosť vrátiť objednávku do 7 dní v prípade zlej veľkosti – možnosť upraviť veľkosť vopred a zaslaný bude pár topánok s novou veľkosťou.
 • V prípade, že medzičasom narastie noha dietaťu, tak po kontaktovaní zákazníckej linky, získame nový pár o polčíslo alebo číslo vačšie: Nike one-time fit guarantee.

Pred začatím spustila spoločnosť Nike pilotný program na 10 000 rodičoch, aby vychytali všetky nezrovnalosti. Hlavne potenciálne problémy s navyšovaním poštovného pri nesprávnych veľkostiach.

“Viac dobrodružstva, viac komunity, menej odpadu”

https://news.nike.com/news/nike-adventure-club

Ako to teda funguje?

Vyberiete si program: ako často chcete nové topánky – s frekvenciou raz za 3 mesiace až po každý mesiac. Keď nastane ten správny čas, vyberiete si nové topánky.

Obdržíte zásielku Adventure kit v personalizovanom balení, ktorá obsahuje topánky a zošit s aktivitami. V balení bude okrem iného aj veľkostná tabuľka vo forme magnetky na chladničku, aby ste vedeli neustále merať nohu Vášho dieťaťa.

Dvakrát do roka Vám príde zásielka s uhradeným poštovným aby ste mohli obnosené nechcené topánky odoslať naspať. Tieto budú buď zrecyklované alebo opravené a darované.

“Deti sú šťastnejšie a zdravšie, keď sa hýbu”


Pozrite si celý systém v praxi:


Budúcnosť je v predplatnom, paušáloch a operatívnom leasingu.

Operatívny leasing na topánky ukazuje, ako je možné využiť základný problém zákazníkov a pretvoriť ho na získanie podielu na trhu.

Ak pochopíme zákazníkove problémy (v tomto prípade rast nohy detí, veľké náklady na obuv a snaha zabezpečiť najvhodnejšiu obuv pre deti), tak sa nejedná len o snahu predať, ale aj o pomoc a riešenie pre zákazníka. A za takéto riešenie je zákazník ochotný zaplatiť.

“Spojenie základnej myšlienky nájdenia potrieb a dokonalej zákazníckej skúsenosti.”

Tu je pár ďalších príkladov, kedy firmy pochopili kam to smeruje:

Macy´s už používa predplatné na kozmetické produkty Beauty Box, a produkty pre krásu. Hlavným dôvodom je, aby si zabezpečili kontinuálny záujem o tieto produkty.

https://www.mysubscriptionaddiction.com/

Walmart sputil Delivery Unlimited kedy v cene ročného predplatného 98$ získa zákazník neobmedzenú donášku nákupu, a to domov alebo do najbližšieho obchodu.

http://www.readnspread.com

Audi spustilo kampaň pod názvom Nové Audi každý rok, pričom sa jedná o operatívny leasing, ktorý sľubuje výmenu auta každý rok.

https://noveaudikazdyrok.sk

Alza.sk so svojím programom Alza Neo umožnuje mať každý rok nový telefón alebo notebook.

alza

Objednali by ste si Nike Adventure predplatné? Podeľte sa v komentároch o Vašu skúsenosť s predplatným alebo operatívnym leasingom na netradičné produkty.

1 comment on ““Predplatné” topánok? NIKE spustil Adventure club.

 1. Pingback: Predplatné Oblečenia? NUULY.com – About sale

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: