Retail

Zážitková reklama – Spánkový bar IKEA.

Zážitková reklama - Spánkový bar IKEA. Raňajky, fyzioterapeut, zóna pre spánok, meditácia, jóga. IKEA otvorila na víkend v Bratislave spánkový bar

  • IKEA otvorila na víkend v Bratislave spánkový bar
  • Raňajky, fyzioterapeut, zóna pre spánok, meditácia, jóga

Tento víkend sa uskutočnil IKEA event s názvom Spánkový bar. Program bol volený zaujímavo s dôrazom na spánok, oddych a relax.

Raňajky ako jediné jedlo spájané s ránom, a teda spánkom, otvárali každý deň eventu. Celý Spánkový bar prebiehal od piatka do nedele, čo je ale dosť dlhá doba na outdoorový event.

Ukážka programu eventu Spánkový bar. Zdroj: Ikea

Bol som sa pozrieť ako to priebehalo v praxi.

Hneď pri východe z podchodu pod Trnavským mýtom čakali hostesky oblečené v županoch na dotvorenie celého zážitku. Po tom, ako som prešiel prvý checkpoint, som zbadal Ikea event stánok.

Spánkový bar IKEA. Zdroj: JK

Celý bar sa skladal z troch hlavných stanovísk.

Prvým bola centrálna oddychová zóna so slnečníkmi a paletami s matracmi.

Centrálna oddychová zóna. Zdroj: JK

V druhom bola samotná ukážka rôznych dekorácií spální. Okrem ukážky materiálov a dekorácií slúžil tento priestor aj ako klasická forma Ikea štýlu – inšpirácia.


Spánkové štúdio bolo v rámci mobilnosti a outdoor eventu zariadené veľmi pekne a hlavne smartovne.

Keď som vošiel do vnútra, prvé čo ma zaujalo, bola veľmi príjemná vôňa a relaxačná hudba. Personál práve prezliekal posteľné obliečky a upravoval postele, aby si tam mohli ľahnúť ďalší záujemcovia. Mohli ste si pospať na 45 minút. Na moju otázku ako budia prípadných spachtošov bola odpoveď, že zažatím svetla.

Vstup do spánkovej zóny začínal mini kupeľňou na osvieženie po prebudení. Vďaka vôni v mini kúpelňi som mal pocit čistoty napriek tomu, že tam spalo už množstvo ľudí. Toto bolo zvládnuté veľmi dobre. Hneď napravo bola akási zóna pre personál a naľavo sa išlo k posteliam.


V spánkovom bare sa nachádzali 3 oddelené lôžka. Oddelené boli drevenou stenou a súkromie bolo dotvorené závesom, ktorý ste si mohli zatiahnuť a vytvoriť tak pocit úplného súkromia. Ak Vám nevadilo vedomie, že vedľa Vás spí niekto iný, alebo ste nevychytali niekoho, kto Vám tam vychrapkával, zážitok bol veľmi dobrý.


Pripravené bolo aj občerstvenie, a to klasické švédske chuťovky à la Ikea.

Stánok s občerstvením s Ikea špecialitami. Zdroj: JK

Ponuka klasických Ikea špecialít. Zdroj: JK

Event bol zrealizovaný ako zážitkový prvok, kedy zákazník mohol zažiť trochu outdoorovej zábavy s Ikea. Nakoľko celá akcia trvala 3 dni, bolo to trochu pridlhé na vytvorenie pocitu naliehavosti, ale toto asi Ikea nechcela. V nedeľu nevyšlo počasie, takže účasť nebola tak výrazná. Meditácia, jóga, ako aj fyzioterapeuti dotvárali celú myšlienku Spánkového baru.

Celkovo hodnotím tento event ako veľmi dobrú myšlienku odprezentovať svoje portfólio a priblížiť ho ľudom v koncepte POP UP aj mimo svojich priestorov. Byť bližšie k zákazníkom sa vždy vypláca, hlavne ak vytvoríte niečo nové a orientované na zážitok.

Ako hodnotíte Spánkový Bar? Napíšte Váš názor do komentáru.

0 comments on “Zážitková reklama – Spánkový bar IKEA.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: