ABOUT-SALE NOVINKY W34

Nájdite si 5 minút a buďte v obraze. Novinky z oblasti obchodu a predaja. Nestíhate sledovať veľké množstvo správ? About-sale vyberá každý týždeň súhrn najzaujímavejších noviniek a informácií.

Nájdite si 5 minút a buďte v obraze. Novinky z oblasti obchodu a predaja. Nestíhate sledovať veľké množstvo správ? About-sale vyberá každý týždeň súhrn najzaujímavejších noviniek a informácií za uplynulých sedem dní.

 • SECOND-HAND VÁM ZVÝŠI NÁVŠTEVNOSŤ.
 • 7 DÔVODOV KRÍZY VO FASHION. Je tu ale nádej.
 • PIVO NEMÁ BUDÚCNOSŤ- MILENIÁLY STRÁCAJÚ ZÁUJEM.
 • PREČO SA MÔŽE NIKE TEŠIŤ Z TOHO, ŽE ŽENY SÚ SINGLE.
 • ZNAČKY A PRODUKTY, ČO TO ROZTOČIA V ROKU 2019.
 • CROCS OBCHOD – CUSTOMER EXPERIENCE.
 • PREKONANÝ BIZNIS MODEL – LACNÁ TLAČIAREŇ a DRAHÁ NÁPLŇ.
 • AMAZON VYPLÁCAL MZDU VODIČOM aj Z PREPITNÉHO – UŽ S TÝM SKONČIL.
 • AVENUE, značka XXL oblečenia ZATVÁRA VŠETKY OBCHODY.
 • TARGET VIE AKO NA ZÁKAZNÍKA.
 • ADIDAS TENISKY ZA 0,99$ NOVÁ SPOLUPRÁCA S ARIZONA ICE TEA

SECOND-HAND VÁM ZVÝŠI NÁVŠTEVNOSŤ. ThreedUp spustil spoluprácu s Macy´s a JCPenny . ThreedUp je second-hand značka, ktorá vykupuje značkové oblečenie a následne ho predáva z druhej ruky za prijateľné ceny. Spolupráca si sľubuje navýšenie návštevnosti, nakoľko Fashion značky menia kolekcie približne 4 krát do roka, zatiaľ čo ThreedUp dokáže zásobovať Macy´s alebo JCPenny raz týždenne novými “kúskami”. Tým plánujú docieliť zvýšenú návštevnosť, keďže vzniká nový dôvod na návštevu každý týžden. ThreedUp bude mať vytvorenú svoju vlastnú sekciu v každom fashion dome. Zdroj: RetailDive

sanleandronext.com/

7 DÔVODOV KRÍZY VO FASHION. Je tu ale nádej.

 1. Pokles množstva potrebných denných outfitov. V minulosti sme potrebovali viacero outfitov počas dňa, v súčasnosti však už dochádza k zmenšovaniu rozdielu medzi oblečením voľnočasovým a pracovným. V minulosti bol dvojitý šatník častejším javom ako dnes. Jeden štýl do práce a jeden na voľný čas. V dnešnej dobe dochádza častejšie k prelínaniu týchto štýlov.
 2. Typu obliekania athleisure sa darí a to je aj dôvod prečo športové značky zažívajú rozmach, na rozdiel od módnych značiek. Módne značky, kde absentuje athleisure kolekcia môžu mať v budúcnosti problém.
 3. Zmena životného štýlu (work-life balance). Ľudia prestávajú nakupovať celé kolekcie jednej značky, radšej si kúpia iba jeden alebo dva vybrané produkty. Berú do úvahy ako nový kúsok zapadne do ich bežného obliekania, ako zakomponujú jedinečnosť jednej značky do inej.
 4. Nákup jednotlivých častí oblečenia umožňuje kombinovanie lacných a drahších značiek. Keďže zákazníci prestali nakupovať celé kolekcie od jednej značky, viac kombinujú. Napríklad spojenie Gucci mikina + supermarketové nohavice + Nike tenisky už vôbec nie je taká neobvyklá.
 5. Hľadanie social proof v Pop kultúre a influenceroch na sociálnych sieťach. Značky nediktujú, čo bude In, ale naopak začínajú sa inšpirovať spoločnosťou a hľadajú social proof práve v nej.
 6. Nakupovanie v zľavách, 25% -50% generácie Z nakupuje za plné ceny, teda 50%-75 preferuje zľavy. Trendom nie je len nakupovať za menej, ale vo všeobecnosti kupovať menej vecí. Zameranie sa na udržatelnosť všetkého a to najmä životného prostredia, znížená potreba fyzického vlastníctva, aj rozmach ekonomiky zdieľania majú za následok menšiu potrebu outfitov.
 7. Stále menej a menej zamestnancov musí oddelovať pracovný štýl obliekania od voľnočasového. Stiera sa rozdiel medzi prácou a voľnočasovým obliekaním. To je jeden z dôvodov prečo sa ľudia viac sústredia na športový vzhľad, chcú byť fit a pestujú si zdravý životný štýl. Aj to je jeden z dôvodov, že sa rok čo rok stávajú tenisky dominantným artiklom a FootWear na rozdiel od módnych značiek zaznamenáva rast.
 8. Je tu ale šanca – ľudia sa budú chcieť vždy odlíšiť a definovať seba samého, nájsť a prezentovať prostredníctvom módy svoje vyjadrenie. Zdroj: RetailDive
Fotka od Pexels z Pixabay

PIVO NEMÁ BUDÚCNOSŤ- MILENIÁLY STRÁCAJÚ ZÁUJEM. Tretina mileniálov stráca záujem o alkohol, pričom hlavným dôvodom je príjem zbytočných kalórií. Najhoršie dopadlo Pivo, ktoré považujú za najvačší zdroj týchto kalórií. Značky teda postupne spúšťajú rebranding klasického piva na ZDRAVÉ PIVO alebo smerujú investície do vína. Budúcnosťou je pivo LIGHT, čo už pochopil Budweiser so svojou nízkokalorickou variantou Bud light alebo Michelob Ultra. Zdroj: Business Insider

Fotka od Pexels z Pixabay

PREČO SA MÔŽE NIKE TEŠIŤ Z TOHO, ŽE ŽENY SÚ SINGLE. Výskumy hovoria, že v roku 2030 bude až 45% žien v produktívnom veku slobodných. Športové značky ako Nike a Lululemon sú presne tie značky, ktoré z tejto situácie budú ťažiť najviac. Slobodné ženy ale aj muži, míňajú totiž oveľa viac času a peňazí na cvičenie, a s tým spojený zdravý životný štýl, než ženatí muži alebo vydaté ženy. S ohľadom na tieto skutočnosti by mali módne značky rozširovať svoje kolekcie aj o athleisure štýl, prípadne sa sústrediť na footwear. Zdroj: Business Insider

Fotka od Claudio_Scott z Pixabay

ZNAČKY A PRODUKTY, ČO TO ROZTOČIA V ROKU 2019.

 1. Oblečenie vyrobené z udržatelných zdrojov a z recyklovateľných vlákien. Príkladom sú napr. Včelie obaly na potraviny – Bee’s Wrap. Módne značky ako ADAYEverlane, Reformation sú známe tým, že používajú výhradne udržateľné tkaniny.
 2. Zdravé jedlá predpripravené aj balené. Jedlá pripravené z organických a bio prísad ponúkajú Snap Kitchen a Veestro. Prípadne Norbi Update sa sústreďuje na hotové jedlá bez zbytočných sacharidov.
 3. Rozmach Kanabisových produktov a prítomnosť CBD (kanabidiol) vo všetkom – od jedla až po kozmetiku.
 4. Viac Inkluzívneho oblečenia. Doplnenie typov a veľkostí oblečenia, ktoré majú bežne slabú dostupnosť, ako napr. nadmerné veľkosti alebo naopak xxs veľkosti. Rovnako do tejto kategórie spadá oblečenie značky Wildfang v androgýnnom štýle, ktoré prináša ženám väčší pocit pohodlia.
 5. Bytové doplnky. Okrem kategórií posteľných obliečok a kuchynského riadu vznikajú viaceré start-upy zamerané na predaj závesov alebo maliarskych potrieb. Toto hnutie ukazuje, že ľudia majú tendenciu viac investovať do HomeDeco, prípadne renovovať, či nanovo zariaďovať svoje domácnosti.
 6. Produkty nadizajnované pomocou crowdsourcingu. Namiesto toho, aby sme rozmýšľali nad tým, čo zákazníci chcú a následne si kúpia, môžeme sa ich na to radšej opýtať. Keď sa zákazníci podieľajú na vývoji alebo výrobe produktu, tak získavajú pocit, že sú zapojení do týchto procesov. Pocit spoluvlastníctva zvyšuje tendenciu zakúpiť si daný produkt.
 7. Hard seltzer. Seltzer je druh minerálky, ktorý obsahuje alkohol – hit leta 2019. Je odpoveďou na kalorické bomby vo forme bežných alkoholických drinkov. Zastúpené značkami ako White Claw, Bon & Viv, a Truly.

Zdroj: Business Insider

Fotka od Michael Gaida z Pixabay

CROCS OBCHOD – CUSTOMER EXPERIENCE: Ako to vyzerá v obchode svetoznámej značky CROCS? Čakajú na vás krásne umelecké diela vytvorené so samotných topánok, až po sekcie, kde je možné personalizovať svoje nové Crocsy. Zdroj: Business Insider

PREKONANÝ BIZNIS MODEL – LACNÁ TLAČIAREŇ a DRAHÁ NÁPLŇ. Koncept “Razor and Blades“. Predaj jedného produktu za nízku cenu, aby sme v skutočnosti predali druhý produkt, ktorý je spotrebného charakteru, je nám všetkým známy. Príkladom je Gillete a ich holiaci strojček, ktorý nie je vôbec drahý, zatiaľ čo žiletky, ktoré sú skutočným dôvodom predaja, sú drahšie než samotný strojček. S rovnakým princípom sa stretnete aj v iných odvetviach, napr. tlačiareň býva lacná, pričom následný nákup toneru už peňaženku odľahčí viac. Tento model je však už prežitkom, niektoré firmy dokonca pracujú s konceptom predplatného na toner. Pokiaľ prekročíte predplatené množstvo strán, bude vám na diaľku deaktivovaný toner a nemôžete ďalej tlačiť. Zdroj:Business Insider

Fotka od tookapic z Pixabay

POVINNÉ ČÍTANIE, aby sme boli v obraze.

AMAZON VYPLÁCAL MZDU VODIČOM aj Z PREPITNÉHO – UŽ S TÝM SKONČIL. Instacart, DoorDash a tiež Amazon využívali prepitné vodičov ich donášok a používali ho na uhrádzanie fixných miezd svojich zamestnancov. Po týchto zisteniach prisľúbili garanciu miezd svojim vodičom a aj úpravu systému, tak aby prepitné bolo ponechané vodičom. Očividný paradox: hoci sa ľudia starajú o životné prostredie a všetko “zelené” je v kurze, podobné kauzy nemajú takmer žiaden vplyv na Amazon a jeho tržby. Nezarezonovali žiadne informácie typu “Poďme bojkotovať Amazon, lebo vykorysťuje svojich zamestnancov”. Rovnako ako keď v akčnom filme vybuchne bomba a všetci v kine držíme palce zlatému retríverovi, aby prežil a tie stovky zranených na filmovom plátne pokojne prehliadneme. Zdroj: Business Insider – Graham Rapier, Lisa Eadicicco

pymnts.com

AVENUE, značka XXL oblečenia ZATVÁRA VŠETKY OBCHODY. 333 obchodov v 33 štátoch. To je nová bilancia tohto XXL módneho hráča. V USA v tomto roku bolo zatvorených už vyše 8000 obchodov a Avenue je ďalšou obeťou, ktorá zatvára svoje obchody. Zľavy na vyčistenie skladov dosahujú až 50%. Zdroj: Business Insider

avenue.com

TARGET VIE AKO NA ZÁKAZNÍKA. Do Targetu idete kúpiť jednu vec a odídete s desiatimi – bežný jav pomenovaný TARGET EFFECT. Ako dosiahnuť takýto efekt? Základom je: šikovný marketing, strategický “product placement” a zákaznícka skúsenosť založená na tzv. ” treasure hunting”. Jednou z výhod Targetu je, že rýchlo nájdete, čo potrebujete vďaka navigačným tabuliam, ktoré skracujú čas nákupu a zároveň znižujú frustráciu z blúdenia. Medzi ďalšie výhody patrí ponuka doplnkového servisu profesionálov ako beauty concierge, alebo doručenie priamo z predajne za 7$. Target je súčasne leadrom sezónnych produktov a šikovne umiestňuje tieto sekcie až na samotný koniec predajní. Využívajú aj “POCIT STRATY” u zákazníka a pokiaľ spolupracujú s niektorou módnou značkou, snažia sa naskladňovať malé množstvo, aby podporili limitované ponuky. Podobný prístup môžeme na Slovensku vidieť v Lidl predajniach. Tým, že často menia malé produky, ktoré naskladňujú v malom množstve, ľudia majú naliehavý motív nákupu. Pocit naliehavosti je veľmi dôležitým aspektom. Nakoniec nájdete pri pokladniach poslednú “zónu útoku” – jednodolárovú zónu. Target často repostuje fotky s cieľom vyzdvihnúť ľudský rozmer svojich kampaní, čím získava silu aj v sociálnych médiách. Zdroj: Business Insider

pymnts.com

ADIDAS TENISKY ZA 0,99$NOVÁ SPOLUPRÁCA S ARIZONA ICE TEA. Po poslednej spolupráci z júla, ktorá nedopadla podľa očakávaní (PopUp bol zavretý políciou z dôvodu ohrozenia účastníkov, vzhľadom k ich počtu a agresii), ohlásili Adidas a Ice Tea nový projekt. Plánujú vyrobiť 10 nových variácií tenisiek v štýle Arizona Ice tea. Cena bude rovnako ako naposledy na úrovni 0,99$. Predstavte si akú vlnu záujmu by spôsobilo ak Váš produkt jednorázovo zlacniete o 90%. Pričom sa bude jednať o limitovaný produkt určený iba na tento účel. Zdroj: Business Insider

businessinsider.com

Dozvedeli ste sa niečo zaujímavé? Napíšte čo to bolo? Chýba Vám oblasť alebo typ noviniek? Napíšte mi aké.

0 comments on “ABOUT-SALE NOVINKY W34

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: