Retail

ABOUT-SALE NOVINKY W35

Novinky z oblasti obchodu a predaja za uplynulý týždeň. Nestíhate sledovať veľké množstvo správ? Stačí 5 minút a všetko potrebné v súhrne Vám dá prehľad o tom najdôležitejšom.

Novinky z oblasti obchodu a predaja za uplynulý týždeň. Nestíhate sledovať veľké množstvo správ? Stačí 5 minút a všetko potrebné v súhrne Vám dá prehľad o tom najdôležitejšom. About-sale vyberá každý týždeň súhrn najzaujímavejších noviniek a informácií za uplynulých sedem dní.

 • ALIBABA ÚTOČÍ NA EURÓPU. AMAZON MAJ SA NA POZORE.
 • 10 TECHNÍK PREDAJA PODĽA SEPHORA
 • #RETAILAPOCALYPSE: FOREVER 21 – AMERICKÝ SEN SA SKONČIL
 • TARGET OTVÁRA DESIATKY OBCHODOV DISNEY – STORE IN STORE
 • PUMA OTVORILA FLAGSHIP – CUSTOMER EXPERIENCE
 • WALMART OTVÁRA NOVÝ KONCEPT – KLINIKA v SUPERMARKETE
Foto: inc42.com

ALIBABA ÚTOČÍ NA EURÓPU. AMAZON MAJ SA NA POZORE. Alibaba otvorila svoj prvý obchod v Európe, v Madride v nákupnom centre Xanadu. Jedná sa o showroom, kde si zákazníci môžu pozrieť produkty fyzicky ale kúpiť si ich môžu zatiaľ iba online. K dispozícii bude vyše 1 000 produktov od viac než 60 značiek. Základňa v Európe je pre Alibabu krok k tomu, ako konkurovať Amazonu, ktorý už získal obrovský vplyv v Európe. Hoci už minulý rok spustila Alibaba affiliate program v Európe, stále nie je veľkou konkurenciou pre Amazon. Alibaba na rozdiel od Amazonu, chce poskytovať svoj marketplace výrobcom, ktorí nemajú predajné kanály a takto im umozniť priamy predaj cez platformy Alibaby. Alibaba chce pracovať s americkými značkami a predávať ich cez svoje platformy v Číne. Toto možno očakávať aj v Európe. Kedy príde Alibaba na Slovensko? Slovensko je zaujímavé práve pre svoju strategickú polohu v strednej Európe a hoci nie je možné priame námorné spojenie, je ľahkko dostupné z Poľska. Toto Amazon už tiež pochopil. Zdroj: Business Insider


Foto: thestorefront.com

10 TECHNÍK PREDAJA PODĽA SEPHORA.

 1. Majte všetky produkty k dispozícii na vyskúšanie. V porovnaní s konkurenciou si môžete v Sephora takmer všetky produkty vyskúšať. Zákazník strávi v predajni viac času, a teda je veľká pravdepodobnosť vačšieho nákupu.
 2. V Sephora majú pripravené odlíčovacie tampóny, vreckovky, aby ste si mohli skúšať viac produktov a možností.
 3. Zabavte zákazníka a prineste novú technológiu. Color IQ – scan na odtieň pokožky, ktorý umožňuje zákazníkovi presne trafiť ten správny odtieň a navyše pridá zoznam všetkých značiek, ktoré ho majú v ponuke.
 4. Drahšie značky a produkty dajte do ľahko dosiahnuteľnej vzdialenosti a lacnejšie nižšie, kde sú tažšie dosiahnuteľné.
 5. Pri pokladni umiestnite malé cestovné balenia, ktoré majú vysokú maržu a umožňujú posledný impulzívny nákup.
 6. Použite menšie skúšobné balenie, ktoré si zákazník kúpi ak nechce minúť vyššiu cenu za klasické veľké balenie. Samozrejme, že veľké balenie je v prepočte na liter/kilo lacnejšie než to menšie.
 7. Odlíšte sa od konkurencie limitovanou edíciou alebo značkou, ktorú nájdu výhradne u Vás. To Vám umožní zvýšiť návštevnosť z dôvodu výhradnosti, ale aj uzavrieť predaj z dôvodu limitovanej edície.
 8. Využite “Treassure hunting” pri častom obmieňaní tovaru, špeciálnych edíciách a limitovaných kusoch váš zákazník bude opakovane a často chodiť do obchodu. Dôvodom je pocit zo straty, aby niečo neprepásol a tiež dobrý pocit z nájdenia niečoho čo ani nehľadal.
 9. Prepracujte loajalitný program, aby ľudí motivoval k opakovanému nákupu. Sephora má 3 stupne programu. Za každé euro zbierate bod. To najvyššie členstvo vám umožní získať pozvánky na predpredaj, akcie v predajniach, zľavy alebo výlety s kozmetickými značkami, podmienkou však je za rok minúť 1 000 dolárov.
 10. Čistite sklad, ale robte to rozumne. Sephora nepromuje zľavnené produkty v centre predajne, ale skôr na nenápadných miestach. Rovnako na sociálnych sieťach dochádza k promovaniu výpredajov a znížených cien veľmi málo. Sústreďujú sa na logiku “len o trošku drahšie produkty, ale v rovnakej kvalite, máte možnosť kúpiť po celý čas, nie len počas výpredajov”. Zdroj: Business Insider

Foto: zdnet.com

#RETAILAPOCALYPSE: FOREVER 21 – AMERICKÝ SEN SA SKONČIL. Značka, ktorá vznikla z ničoho, je tesne pred vyhlásením bankrotu po tom, ako sa im nepodarila reštrukturalizácia. Tento americký sen imigrantského páru z Južnej Kórei ukazuje ako sa dá skutočne vybudovať medzinarodnú značku z ničoho. Naneštastie jeho najväčší rival H&M, ktorý vďaka lepšej návštevnosti a organizovanosti začal zvyšovať podiel predaja. Pokuta vo výške 10 miliónov dolárov, ktorú žiada zaplatiť Ariane Grande celú situáciu len zhoršila. Ariane žaluje Forever 21 za kampaň na sociálnych sieťach s modelkami podobnými Ariane bez jej predošlého povolenia. Zdroj: Business Insider


Foto: eu.usatoday.com

TARGET OTVÁRA DESIATKY OBCHODOV DISNEY – STORE IN STORE. Prvých 25 obchodov bude otvorených v októbri. Veľkosť obchodu bude približne 750 m², takže sa bude jednať o slušnú rozlohu, ktorá pojme cca 450 kusov predajných artiklov. Predávať sa budú hračky, oblečenie, produkty do domácnosti a sezónny tovar. V nasledujúcom roku, chcú pridať ďalších 40 obchodov. Disney volí stratégiu DTC – direct to customer, ktorú v súčasnosti volí veľmi veľa značiek a otvára vlastné značkové obchody alebo store in store koncepty. Zdroj:Business Insider, Fortune.


Foto: Shoshy Ciment

PUMA OTVORILA FLAGSHIP – CUSTOMER EXPERIENCE: Na piatej avenue v Manhattane na rozlohe 18 000 m² nájdete na dvoch poschodiach všetko od tejto nemeckej značky. Jedná sa o stratégiu DTC – direct to customer, kedy Puma, ako aj ostatné športové značky testujú preskočenie veľkoobchodného modelu a priblíženie sa k zákazníkovi priamo. Obchod bude slúžiť aj ako testovacia predajňa na to, čo funguje a čo nie. Je to súčasťou plánu v rámci expanzie v Severnej Amerike, kde Puma zaberá malý podiel oproti značkám Adidas a Nike. Podľa vyjadrenia CEO však Puma nechce konkurovať Adidas ani Nike, lebo im to veľkosť ani nedovoľuje. Misia Pumy je snaha o to, byť dobrou značkou pre zákazníka. V obchode nájdete interaktívne zóny. Virtuálny tester Skill Cube na futbalové topánky a tiež počítačové hry a simulátory ako kokpit F1 alebo Basketbal. Zdroj: Business Insider


Foto: medium.com

WALMART OTVÁRA NOVÝ KONCEPT – KLINIKA v SUPERMARKETE. Prichádza opať k zmene v Retaily. Klinika v Supermarkete? Prečo nie, vo Walmarte je to už realita. Nájdete v nej zubára, očného a ušného lekára, imunológa, možnosti očkovania ako aj mentálnu starostlivosť. Walmart začal so zubnými ambulanciami a veľmi rýchlo zistil, že tento štýl je pridaná hodnota pre zákazníka a umožňuje lokálnym zákazníkom mať starostlivosť o zdravie bližšie a za rozumnú cenu. Spojenie ako “idem nakúpiť a zastavím sa u zubára” sa stáva bežným javom. Klinika pritiahne zvýšenú návštevnosť a dáva pridanú hodnotu.

Kedy začnú túto službu používať aj supermarkety na Slovensku? Zoberte si tú možnosť loajalitného programu. Je to absolútne prepojenie offline života. V čase keď Amazon ovláda online sféru, offline život je stále spojený s niektorými aspektami, ktoré nie je možné presunúť do online sveta, ako napríklad fyzickú návštevu doktora. Ak si predstavíme, že môžeme integrovať vačšinu nutného OFFLINE života pod jednu strechu, je to geniálne riešenie. Nákup a starostlivosť o zdravie.

Na Slovensku už s niečím podobným prišlo Superzoo. Chcete kúpiť potravu pre Vášho miláčika, a čo takto vybaviť aj starostlivosť o neho pod jednou strechou? Ich slogan je skvelý – zistili čo majiteľom zvieratka chýba – 24/7 a bez príplatkov. Čo ak sa stane vášmu miláčikovi niečo cez víkend alebo večer? Váš veterinár má pohotovosť, ale za príplatok, zatiaľ čo v Superzoo príplatok nie je.

Čo by podľa Vás mohlo byť ešte v supermarketoch? Aké služby by ste privítali vo Vašom obľúbenom supermarkete? CEO Walmartu Osbourne to vystihol citátom: “Chceme tu byť aj o 10 rokov, nechceme byť Sears.” (ktorý zbankrotoval pred nedávnom) Zdroj:Business Insider

Dozvedeli ste sa niečo zaujímavé? Napíšte čo to bolo? Chýba Vám oblasť alebo typ noviniek? Napíšte mi aké.

0 comments on “ABOUT-SALE NOVINKY W35

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: