Marketing

Lidl-Eshop. Moja prvá skúsenosť z objednania.

Vlastná skúsenosť a pocity.

Pred nedávnom som písal o spustení Lidl e-shopu. Očakával som, že osveta Lidla o spustení bola väčšia, a že celé Slovensko o tom vie. No dnes som zistil, že veľa ľudí vôbec nezaregistrovalo, že je už možné nakupovať v Lidli online.

Tento pocit však nezdieľal kuriér, ktorý mi priniesol moju objednávku z Lidla. Len on mal na dnes 10 zásielok pre Lidl a jeho kolega ďalších 20. Od spustenia online obchodu majú neuveriteľný nárast zásielok, tvorený primárne Lidlom.

V online letáku môžete vidieť, čo je možné kúpiť aj v eshope.

Takže ak ešte celé Slovensko nevie o tom, že Lidl spustil e-shop, tak ten skutočný nával ešte len príde. Pretože v jednej veci je nepochybne unikátny. Každý týždeň bude obsahovať nové produkty. Popravde takmer žiaden e-shop nedokáže týždenne meniť ponuky. Sledovanie toho, čo je nové a čo pribudlo, bude tvoriť na tomto primárnu návštevnosť. Týmto bonusom sa nemôže pochváliť len tak hocikto.

Dodanie objednávky

No, ale späť k mojej prvej objednávke z Lidla a úvodným pocitom a zisteniam. Všetci, ktorí spúšťali vlastný e-shop vedia, že vyladiť všetky muchy trvá určitý čas, a aj pri najlepšej snahe sa vždy niečo nájde.

Moja zásielka v štýlovej označkovanej krabici. Zdroj: JK

Tu sú moje postrehy:

  • Moje konto v časti Objednávka je v angličtine. Podľa Petra Balogha z Lidl digital teamu sa môže jednať o jazykové nastavenie prehliadača, takže skúste ho prestaviť. Mne na telefóne ukazuje spomínanú časť po slovensky, na notebooku po anglicky.
  • Po dokončení objednávky mi neprišiel potvdzujúci email. Ale treba si skontrolovať nevyžiadanú poštu, nakoľko tam prišli všetky notifikácie. (ďakujem Petrovi Baloghovi z Lidl teamu za upozornenie)
  • Nemal som žiadnu informáciu o spôsobe doručenia, či to bude pošta alebo kuriér. Nakoľko obe boli k dispozícii, ale nebolo možné vybrať si z týchto možností. Nie že by na tom záležalo, ale je to bežné vo všetkých e-shopoch.
  • Super je, že moja objednávka prišla zabalená v jasne a štýlovo označenej krabici Lidl-Shop.
  • Doručenie bolo sľúbené do 3 dní a tento termín bol dodržaný.
  • Produkt prišiel v poriadku.
  • Možnosť vrátiť tovar do 30 dní je neštandardné, nakoľko zo zákona je iba 14 dní, takže tu má zákazník raz toľko času
  • Poštovné nad 50€ zdarma môže zákazníka stimulovať navýšiť svoj nákup, ale je to bežné aj na iných eshopoch
  • Deklarované jednoduché vrátenie tovaru, navyše zadarmo (emailom dostanete štítok pre spätné zaslanie), je výrazné ulahčenie procesu vrátenia
  • V celku hodnotím skúsenosť s nákupom pozitívne. Od samotného objednania až po prebratie a otvorenie zásielky prebehlo bezchybne.

Aké sú Vaše prvé pocity z Lidl-eshopu? Už ste si objednali?

0 comments on “Lidl-Eshop. Moja prvá skúsenosť z objednania.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: