Marketing

Tesla model S za 600$ ? Pre deti spravíte čokoľvek.

Mapovanie emócii v našej pamäti.

Značky pochopili, že produkcia sérií pre deti a rodičov sa vyplatí. Tesla práve preto spustila predaj Tesla modelu S pre deti v cene 600$, a rodinka môže byť kompletná. Z toho je jasné, prečo je také dôležité mať generáciu Z na svojej strane. Jedná sa o spôsob, ako naučiť deti a teenagerov na našu značku. Všetci si pamätáme, čo sme kupovali s rodičmi v detstve, kde sme nakupovali a aj to, aké pocity sme pri tom mali. Mapovanie emócií v našej pamäti, bez ohľadu na rozvoj technológie, bude vždy prispievať k vytváraniu našej budúcej osobnosti, bude to našou súčasťou.

Tesla S detská verzia

“Tesla bolo moje prvé autíčko, a zažil som s ním veľmi veľa zábavy”, môže byť o niekoľko rokov reakcia chlapca z videa. Zábava bude tvoriť emocionálnu stopu v jeho pamäti. A ako zväčša ľudia nakupujú? Nie príliš racionálne, ale zväčša práve emócie hrajú dôležitú rolu.

Ďaľšou variantou vytvárania emočnej stopy je oblečenie – rovnaká bunda pre maminu aj pre dcérku. Vaša malá herečka môže byť oblečená ako mamina. Tomu hovorím zaručený úspech. Séria “Mommy and me” v Gate je veľmi pekne spracovaná. Skutočne umožňuje obliecť vás a vašu dcérku do rovnakých šatočiek alebo bundy.

Každá žena si stále pamätá ako si skúšala mamino oblečenie a chodila v jej topánkach. Úmyselne používam ženský rod, ale tak možno aj páni radi skúšali pobehovať v lodičkách. Stačí kliknúť na značku Syro a uvidíte, že topánky na opätku sa snažia stať súčasťou už aj pánskeho šatníka.

Mommy and Me v Gate. Zdroj: JK

Zároveň dochádza k mapovaniu týchto informácii v mozgu cez pozitívne reakcie spojené so značkou. Pri dostatočnom brandingu a frekvencii návštev si dieťa bude spájať všetky dobré emócie práve s danou značkou. Emócie budú prepojené na zážitky s rodičmi a zážitky z detstva. Je nutné stať sa súčasťou týchto spomienok. V praxi vidíme tento prístup napríklad v Lidli, kde fungujú retro týždne. Aj ja osobne keď zbadám Kuku Ruku alebo Pedro žuvačky, cítim v tele príval endorfínov.

Samozrejme v oblasti módy sa môže dostaviť aj opačný scenár. Rebelujúca teenagerská duša skrátka “nebude nakupovať tam, kde jej rodičia”. Stále sa však oplatí staviť na túto kartu, značka tým môže iba získať.


Old Navy sa rovnako inšpirovala týmto trendom, sústredila sa na mužskú populáciu. Pre pánov a ich synčekov vytvorili tiež alternatívu, ktorá umožňuje všetkým otcom obliecť svojho syna rovnako. Gillette dokonca vyrobil detskú verziu holenia, aby sa synček mohol ráno oholiť s ocinom a zažiť tak svoje dospelácke ja. Aj tu ide o spomienky, ktoré sa neskôr vynoria.


H&M spustil tiež kolekciu “Daddy and Me”. Okrem rovnakého oblečenia pre seba a syna si môžete zakúpiť aj rôzne doplnky.

Daddy and Me v H&M. Zdroj: hm.com

Ak chcete niekde začať, stačí vyskúšať edíciu H&M ponožiek “Daddy and Me”.

Daddy and Me v H&M. Zdroj: hm.com

Svet je dnes iný, ako keď sme boli my deti. Je viac konzumný a je oveľa viac impulzov okolo detí, než bolo v minulosti okolo nás. Napriek rýchlosti súčasného sveta sa scenár bude opakovať. Rovnaké spomienky na detstvo a na to, čo nám prinášalo radosť, sa bude rovnako ukladať v spomienkach našich detí.

Čo je to, čo sa Vám prvé vynorí zo spomienok pri určitom oblečení? Máte obľúbený obchod alebo značku z detstva?

0 comments on “Tesla model S za 600$ ? Pre deti spravíte čokoľvek.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: