Retail

Halloween v obchodoch

Zatiaľ nič moc

Cez víkend som sa bol pozrieť, ktoré obchody už začali s Halloweenom. Hoci nemám rád horory a strašidlá, Halloween je geniálny čas na to, vyhrať sa s visual merchandizingom a zaujať zákazníka výkladmi alebo hotspotmi v predajni.

Obchody už začali s výkladmi, ktoré sú miestami pútavé. Väčšina však preskakuje tento “sviatok” a sústreďuje svoje aktivity na jesennú sezónu a blížiace sa vianočné nakupovanie. Popravde halloween ešte poriadne v obchodoch nezačal. Bol som trochu sklamaný tým, že ak sa strašidlá používajú, tak iba na rýchle výpredaje a zľavy.

Potenciál Halloweenu vie určite využiť na maximum PartyLand. Svoju predajňu v Bory Mall na toto obdobie rozšírili mimo svojich priestorov a vybudovali Strašidelné mestečko.


Strašidlá sú podstatou tohtoročnej kolekcie Partylandu, čo využili a urobili super strašidelné mestečko. Skĺbili tak mobilnú PopUp predajňu s tématickou expozíciou.


Skvelo zariadený PopUp obchod, ktorý funguje aj ako atrakcia s tématickými dekoráciami, vďaka čomu všetci jeho návštevníci zažili niečo nové, a preto hodnotím tento PopUp za veľmi úspešnú zážitkovú formu eventu.


H&M pridal Halloweensku tématiku do svojich výkladov, kde sa sústredili prevažne na detské kostýmy.


Klasický prístup merchandizingu – čo je vo výklade daj aj do hotspotu pri vstupe, využili aj tu a zákazník hneď po vstupe vidí Halloweensku inštaláciu opätovne a ihneď si môže vyberať zo strašidelnej kolekcie.


Terranova ide cestou “strašideľných zliav”, nejde teda o dekorácie vo výkladoch, ale centrálne sa sústreďuje na zľavy. Jedná sa o sezónne zľavy, ktoré majú strašideľný názov. Výhoda Terranovy je, že v celom nákupnom centre iba tu využili Strašidelné zľavy. Odprezentovanie preto zákazníkov zaujme aktuálnosťou a percentuálnou zľavou.


Celkovo som čakal z tohtoročného Halloweenu viac. Partyland zachránil situáciu aj moje nadšenie.

Ktoré značky podľa Vás majú top vyklady prirpavené na Halloween?

0 comments on “Halloween v obchodoch

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: