den spagiet
Marketing

Deň špagiet. Ako to využiť v obchode?

Obsah a dôvod na kontaktovanie zákazníka.

Predajca musí byť schopný osloviť zákazníka v správnej fáze jeho zákazníckej cesty a zároveň relevantným spôsobom. Na to, aby sme zákazníka mohli zaujať a osloviť ho, sa hodia aj rôzne výročia alebo špeciálne dni. Práve neštandardné národné alebo medzinárodné dni umožňujú značkám špeciálne akcie. Prípadne vytvoriť obsah, ktorý môže zaujať a tým získať pozornosť našich existujúcich, ale aj nových zákazníkov. Získame tým najmä unikátny dôvod na ich kontaktovanie.

Deň špagiet, ktorý sa oslavuje 4.1. je jednou z možností špeciálnej formy promo-akcií a komunikácie so zákazníkmi. Práve množstvo variability omáčok a typov špagiet, či forma podávania, otvárajú príležitosti pre všetkých predajcov. Fitness centrá, firmy s produktami na chudnutie, reštaurácie, supermarkety alebo značky s kuchynskými doplnkami, všetci vedia tento deň využiť naplno.

Špagety a Reštaurácie

Reštaurácie majú jedinečnú príležitosť uviesť nové, časovo ohraničené menu v špeciálnych akciách a samozrejme s dokonalým príbehom. Jednorazové recepty a jedlá, ktoré je možné ochutnať iba na pár dní, vytvoria pocit naliehavosti. Workshopy v reštaurácii nie sú bežné, ale prečo nie, keď je tam všetko potrebné? Zrealizovať malú prednášku s kuchárom o tom, ako urobiť tie najlepšie špagety alebo omáčky považujem za inovátorský spôsob, ako môže reštaurácia komunikovať so svojou zákazníckou základňou. Talianske reštaurácie môžu v tento deň spustiť novú tradíciu, ktorá bude eventom roka, kde bude možné prezentovať ich jedinečnú kultúru a gastronómiu. Pre reštaurácie sa otvára aj priestor na netradičné recepty so špagiet.

Forma podávania môže byť tiež vo vynovenej verzii. Už ste niekedy mali špagetové švédske stoly? Alebo špagetovú obloženú misu? Ja osobne mám rád určité omáčky a tým dôverujem, no určite by som rád ochutnal viacero omáčok naraz. Napríklad degustačné menu by bolo skvelou alternatívou. Viaceré omáčky a rozličné typy špagiet v menších porciách.

den spagiet
Image by Gentina Bintang Danurendra from Pixabay

Špagety a Fitness.

Existujú aj špagety s nižším obsahom sacharidov, poprípade zeleninové varianty. Napríklad značka Norbi Update má alternatívu, ktorá obsahuje iba 42% sacharidov v porovnaní s klasickými špagetami. Takto môžeme pomocou špeciálneho dňa odprezentovať líniu, ktorá je niečím špecifická. Tento deň nemusí byť len o predaji, môže to byť aj dôvod na interakcie so zákazníkmi a na získanie autentického obsahu pre vaše stránky na sociálnych sieťach. Ak majú fitness centrá trénerov, tak na deň špagiet môžu naordinovať do jedálnička svojím zverencom zeleninové špagety. Prípadne je to vhodný čas na špeciálne “posty” receptov na vašich stránkach. Recepty majú ľudia radi a tento autentický obsah je k nezaplateniu.

den spagiet
Image by Bernadette Wurzinger from Pixabay

Špagety a Supermarkety

Špagetový deň nemusí trvať len jeden deň. Obľúbené Talianske dni v Lídli sú niečím, čo by šlo využiť. Tu by však išlo o recepty a špeciálne ingrediencie. Okolo dňa špagiet vie supermarket vytvoriť talianske dni, ingrediencie, recepty, workshopy ako aj edukačné videá “ako na to”. Súťaž na stránkach o najlepší recept alebo najlepšiu fotku naservírovaných špagiet vytvorí obsah a vzájomnú interakciu od fanúšikov.

Špagety a značky s doplnkami do kuchyne.

Značky s kuchynskými doplnkami a riadom majú príležitosť na odprezentovanie svojich produktov. Hrniec, alebo celá súprava na prípravu cestovín, všetko viete zakomponovať do jedného úžasného e-mailu, ktorý bude v duchu receptu na špagety, s tým že iba pomocou vašich pomocníkov urobí zákazník tie najlepšie špagety. To, že daný deň je skvelý spôsob ako pozvať zákazníkov do predajne na kulinársku show alebo workshop s témou “ako na tie najlepšie špagety” je jasné.

den spagiet
Image by RitaE from Pixabay

Špagety a Špagety.

V neposlednej rade je to priestor pre všetky značky špagiet ako sú Reggia, Barrila, Panzani, Giana, Podravka a iné. Tento deň by mal byť sviatkom danej značky a zároveň pádnym dôvodom pripomenúť všetkým milovníkom, že značka má svoju históriu a misiu. Aby sa mohli značky vyčleniť spomedzi konkurencie a prerozprávať svoj príbeh, sa DTC prístup (byť bližšie k zákazníkom) stáva pre značky viac a viac dôležitým. Pre tento účel vie značka využiť dočasný PopUp obchodom alebo store-in-store koncept.

Využívate medzinárodné dni na komunikáciu so zákazníkmi? Ak áno v akej forme? Ako vnímate z pohľadu zákazníka ak je forma kontaktovania založená na špeciálnych dňoch? Páči sa vám tento spôsob kontaktovania alebo preferujete klasické sezónne kampane?

0 comments on “Deň špagiet. Ako to využiť v obchode?

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: