Marketing

Deň Mlieka. Ako to využiť v obchode?

špeciálny deň 11.1.

11.1. je deň mlieka. Tento deň je vhodný na zvýšenú komunikáciu so zákazníkmi a vytvorenie špeciálnych akcií a kampaní. Prípadne vytvoriť obsah, ktorý môže zaujať a tým získať pozornosť existujúcich, ale aj nových zákazníkov.

Kto môže najviac ťažiť z dňa mlieka 11.1.?

MiTerro: Tričko z mlieka

Najviac môže z tohto dňa ťažiť startup MiTerro. Značka, ktorá vyrába zo zvyškov mlieka oblečenie. Z dňa mlieka si MiTterro môže urobiť svoj kľúčový deň, nakoľko práve vďaka tejto surovine značka vznikla.

Funguje to jednoducho. Z mlieka sa vytvorí sušina, z ktorej sa extrahuje kasein. Následne sa zo získaného kaseinu vytvára vlákno, z ktorého sa vyrobí látka a následne oblečenie.

https://www.miterro.com/pages/milk

Predplatné mlieka

Podnikanie s mliečnymi výrobkami je založené primárne na veľkoobchode prostredníctvom obchodov s potravinami. Čo ak sa dá toto obísť a mať všetok zisk pre seba? Existuje množstvo rozličných predplatných, ako predplatné kozmetických balíčkov alebo topánok, prípadne spodného prádla alebo módneho oblečenia. Všetky modely spočívajú v tom, že za mesačný poplatok vám vo vopred dohodnutom termíne bude chodiť dohodnutý typ alebo množstvo produktov.

Mliečne výrobky patria medzi rýchlo obrátkové produkty, preto predplatné mliečnych výrobkov stojí za zváženie. Takto si napríklad Rajo môže zriadiť novú službu predplatného “Rajo domov“. Napríklad v balíčku “Fitness” bude chodiť každý týždeň krabička mliečnych fitness produktov za mesačný poplatok. Pre značku je to dôležitý krok, lebo si zabezpečí odbyt mliečnych výrobkov širokého spektra, iba od svojej značky. Balíček s názvom “Mlieko pre celú rodinu” môže obsahovať: mlieko, jogurty, maslo, syry, tvaroh, jogurtové mlieko a iné. Bude na týždeň pre celú rodinu od jednej značky a za špeciálnu bezkonkurenčnú cenu. Pre zákazníka je to rovnako pohodlné, ak mu pravidelne príde domov niečo, čo potrebuje.

Image by congerdesign from Pixabay

Jogurt, tvaroh a syr

Mliekarenske firmy ako Dannone, Zvolenský alebo iné počas tohto dňa môžu spustiť osvetu o svojich produktoch. Mliečny deň je ideálny na spustenie nových produktov. Kampaň môže byť v duchu: Uverejnite recept s výrobkom od našej značky, dajte #rajorecept.

Mlieko je dôležitým zdrojom bielkovín, a preto by sa hodila spolupráca značiek s fitness centrami. V deň mlieka, spolu s promo akciou na novinku so zvýšeným obsahom proteínu, vie značka získať obsah, novú zákaznícku základňu a tiež poďakovať svojím fanúšikom na sociálnych sieťach.

Image by Aline Ponce from Pixabay

Čo tak sója, ryža a kokos?

Ak klasické značky nevyužijú medzinárodný deň mlieka, alternatívy k mlieku by určite mali. Alternatíva vždy ťahá za slabší koniec a status náhrady za hlavnú potravinu znamená menší podiel na trhu. Práve to, že sú menší im ale dáva silu do aktivít, ktoré veľký hráči, istý si svojím postavením, nerobia.

Bezlaktózové mlieko, kokosové mlieko alebo Alpro mlieko môžu spustiť osvetu o svojich alternatívach cez sociálne siete. Tieto značky sa profilujú ako zdravšie alternatívy, takže minimálne fitness centrá a bioobchody by mali mať v tento deň akcie v spolupráci s týmito značkami.

Kampaň s receptami na sociálnych sieťach, kde sa klasické mlieko nahradí alternatívnou značkou a hashtagom danej značky, môže zabezpečiť kvalitný obsah.

Image by Gundula Vogel from Pixabay

Deti milujú mlieko

Kinder čokoláda môže spustiť akcie pre deti. Kampaň zameraná na mladú generáciu bude fungovať najmä na sociálnych sieťach ako TikTok a Instagram. TikTok umožňuje super kampane zamerané na krátke videá: Dajte #kindercokolada a nahrajte reklamu na Kinder čokoládu na tému mlieko a čokoláda.

Mliečna desiata sponzorovaná značkou alebo spotrebiteľská súťaž v školách umožní značke prístup k obrovskému množstvu obsahu prostredníctvom študentov, ktorí sa zapoja do súťaže. Mladá generácia je kreatívna a hoci nemá stabilný príjem, má obrovský vplyv na svojich rodičov. Preto značka musí podporiť svoje povedomie práve u tejto generácie.

Viete využiť medzinárodný deň mlieka?

0 comments on “Deň Mlieka. Ako to využiť v obchode?

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: