Marketing

Recyklácia alebo Regenerácia vecí?

špeciálny deň 2.3

2.3 je špeciálny deň venovaný starým veciam. Tomáš Baťa už v dvadsiatych rokoch dvadsiateho storočia povedal, že budúcnosť priemyselníka je v regenerácii materiálu. Vtedy neexistovali krásne výrazy ako recyklácia. Používal výstižnejšie slovo regenerácia. A toto sa mi páči. Recyklácia je opätovné využitie, zatiaľ čo regenerácia je obnova. A presne obnova materiálov a vecí je jednoduchšia. Opraviť si produkt a nekupovať nový. Zašiť si veci a nie hneď vyhodiť a kúpiť nové. Čo viete ZREGENEROVAŤ vy? Dajte #oldstuffday a tento deň využite na krok k recyklácii a regenerácii materiálov.

Budúcnosť priemyselníka je v regenerácii materiálu.

Tomáš Baťa

Deň venovaný starým veciam je aj o umení upraviť staré veci na niečo nové a krásne. Tu obdivujem Lafloritu, ktorú som spoznal na jednej prednáške o cirkulárnej ekonomike a naozaj som v nemom úžase sledoval ako dokáže “regenerovať” staré oblečenie v niečo nové s pridanou hodnotou.

Staré šaty zo sekáča laflorita “zregeneruje” na nové trendy šaty. Zdroj: laflorita.sk

Second handy pripravte sa na tento deň, nakoľko práve v second hande je “old staff” kľúčovým artiklom. Napríklad značka Nosene v tento deň môže spraviť krásnu kampaň s osvetou o nosených veciach, veď je to v ich názve. Textil house ak sa dohodne s odhodlanou osobou, ktorá miluje regeneráciu oblečenia ako Laflorita, môže spustiť skvelú kampaň na sociálnych sieťach. Textil house môže byť zároveň aj zdrojom materiálu na regeneráciu starých vecí na nové veci, byť priestorom na prednášky a kurzy ako na “Regeneráciu materiálov”.

Fotka od Waed Goumani z Pixabay

Tento deň je vhodný aj na to, aby ste zvolili pre zákazníkov akcie ako: Prines starý a dostaneš nový, rovnako ako spúšťa m:zone na produkty Apple. Špeciálny deň venovaný starým veciam umožňuje vytvoriť jednorazovú akciu, kde bude call to action dostatočne jasný a krátky na to, aby vytvoril poriadny ohlas:

  • iba dnes, prines starú panvicu a dostaneš novú so zľavou
  • iba dnes odnesieme váš starý spotrebič zdarma
  • dnes je čas vymeniť starý spotrebič za nový

Zákaznícky orientované značky vedia v tento deň spustiť kampaň – Staráme sa o vaše produkty. Ak zákazník prinesie do predajne produkt, zdarma ho skontrolujú alebo preveria jeho funkčnosť. Nezabúdajme, že zákazník v predajni je vždy požehnaním, a preto ak máme dôvod, prečo ho pozvať ku nám do predajne, využime to.

Kampaň m:zone na výmenu starého za nový. Zdroj: mzone.sk

Viete vdýchnuť nový život starým veciam? Pochváľte sa: #oldstuff

0 comments on “Recyklácia alebo Regenerácia vecí?

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: