Marketing

Čo do pekla… (ČdP)?

Na čo toto vymysleli.

Značky a firmy sa neustále pokúšajú o prelom vo svojom obore alebo o niečo unikátne, čo ľuďom vyrazí dych. Nie vždy sa však tento zámer stretne so zdravým rozumom. Túto rubriku som nazval “Čo do pekla….?” (ČdP). Pravidelne si tu budeme predstavovať rôzne produkty alebo kampane, ktoré sa vymykajú tomu čo označujeme ako normál. Je iba na vás, aký názor zaujmete. Či si poviete “Čo do pekla má znamenať…” alebo naopak “Wow, to je dokonalý nápad….”. Dnes to bude napríklad o Dražbe jedla, ktoré vám prinesie pes v klobúčiku od Ikea.

Zdroj: Ikea

Ikea vstupuje do odvetvia módy.

Ikea uviedla svoj pioniersky počin zo sveta módy. Klobúčik , ktorý vyzerá akoby ho vyrobili zo známej modrej Ikea tašky FRAKTA, nesie klasický škandinávsky názov plný tajomstva a chladu – KNORVA. Môžete si ho kúpiť za 3,99$, ale na slovenskej stránke zatiaľ dostupný nie je .

Na Amazone túto limitovanú vychytávku ponúkajú dokonca až za 13,99€. Neviem síce, kto by chcel nosiť na hlave takúto reklamu, ale minimálne rybári by ju mohli doceniť.


Zdroj: Facebook/Stone Houese Urban Winery

Pes ako kuriér, nový level doručovania.

Boxer Soda je novým levelom doručovania. Karanténa je jedna vec, ale čo tak  stretnúť sa s kuriérom? Tiež problém? Dodržiavanie odstupu a sociálna zdržanlivosť má v sebe určité úskalia. Vináreň Stone House Urban Winery prišla preto so zlepšovákom, kde svojho psa zamestnali ako kuriéra. Vínko vám prinesie ich Boxer Soda.

Stone House Urban Winery sa prihovára svojím fanúšikom na Facebooku cez tretiu osobu svojho štvornohého miláčika. “Bol som trochu na slniečku nabrať trochu vitamínu D, ale už som pripravený ísť do práce. Dúfam, že vás dnes uvidím v Stone House. Sme otvorení od 14:00 do 18:00 na roznos.”

Táto malá aktivita spravila z boxera Soda a vinárne jeho majiteľky prakticky cez noc hviezdu správ. Tomuto sa povie vydarená kampaň, veď niet sa čomu diviť, zvieratká na Facebooku znamenajú vždy úspech. Majiteľka doviedla doručovanie na nový level.


Obrázok od klimkin z Pixabay

Dražba jedla? Robia si srandu?

10 roliek toaletného papiera za 24$ alebo za 33$. Rovnako instantné droždie, ktoré je všeobecne nedostatkovým tovarom za fajnových 6$. Toto všetko môžete nájsť na Ebay. V súčasnej dobe artikle, ktoré prednedávnom nemali prakticky žiadnu cenu naberajú rapídne na hodnote. Veď čomu sa diviť.

Pri dopyte a nedostatku ponuky dochádza k premršťovaniu cien. Ale aj toto by malo byť sprevádzaný zdravým rozumom a určitou reguláciou. Keď už nie etickým kódexom, tak aspoň štátom. Antibakteriálne gély v priebehu 30 dní strojnásobili svoje ceny a obyčajné jednorázové rúška zaznamenali dokonca 1500% nárast ceny, keď z 10 centov stúpla cena na 1,5€.


Streamovacia služba s veľkonočným vajíčkom.

Veľká noc ponúka všelijaké pochutiny, či už tradičné alebo aj exotické. Výrobca sladkostí Cadbury tento rok v súvislosti s karanténnymi opatreniami a zmenou správania celej populácie, prišiel s niečím, čo nie je bežné. A to, so streamovaciou službou ako marketingovou kampaňou. V duchu Netflixu alebo HBO GO, sa zamerali na vyplnenie času ľudí, ktorí sú nútení byť doma.

Nazvali ho nie extrémne, ale Eggstrémny (egg= vajíčko) streamovací servis. Takto prišli s viacerými krátkymi filmami na námet známych filmových klasík. Môžete si pozrieť všetky epizódy tu. Snaha Creme Egg o pripomenutie svoje prítomnosti počas veľkonočných sviatkov má nezvyčajný charakter, ale otázne je, či si nájde svojho diváka.


Vyprážané Crocsy v trojobale od KFC

Crocs v spolupráci s KFC spustili kampaň na svoje nové dizajnové limitované Crocsy. Značky, akoby sa rozhodli šokovať svojimi limitovanými bláznivými edíciami. Ikea so svojím klobúčikom, Oreo s limitovanou edíciou ružových keksíkov supreme a teraz je na rade obuv. Neviem síce, kto by ich nosil, ale ako chodiaca reklama je to celkom dobrý počin. Kuracie nugetky nalepené na topánke a celkovo obuv, ktorá vyzerá ako jedna veľká nugetka je unikátnym doplnkom.

Možno nabudúce budú u nás k dispozícii Sanytolové crocsy, keďže tento produkt je nedostatkový. Treba však uznať, že prevedenie reklamného spotu je veľmi štýlové. Takže na výber je bežná obuv, ale so zvýšenou platformou.


Plesnivý hamburger, mňam…

Burger King chcel pred nedávnom upriamiť pozornosť na kvalitu a čerstvosť svojich surovín bez konzervantov. Kamera sleduje burger Whoper po dobu 34 dní, kde na záver vznikne záber zakvitnutého plesnivého hamburgeru. Na konci celého spotu je slogan kampane “krása bez umelých konzervantov”.

Toto celé mi pripomenulo vtipnú časť zo simpsonovcov a ich návštevu vo Whole foods. Kde Homer s rodinou nechali za malý nákup cez 800$ a kým ich predavačka stihla oboznámiť s tým, že tento tovar im nevydrží ani cestu domov, už sa všetko rozpadlo a zhnilo, lebo to bolo BIO.

No jedna vec je prezentácia Bio nezávadných potravín a druhá zohľadnenie faktu, že aj oči jedia. A keď som videl tú kampaň v outdoorovej verzii na cityligtovom billboarde, tak pri pohľade na tú pleseň som veruže stratil chuť na jedlo.

Zaujali vás tieto produktové chuťovky? Ktorý by ste si zadovážili?

0 comments on “Čo do pekla… (ČdP)?

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: