Marketing

Ako byť s rodinou počas Covid-19: Iniciatíva HLASY BRUSELU

Svetový deň rodiny

Svetový deň rodiny počas Covid-19 bol po prvý krát oslavovaný na diaľku. Rodinné stretnutia, ktoré sme doteraz brali ako samozrejmosť, možno niekedy ako povinnosť, sa v priebehu dvoch mesiacov stali vzácnymi. Firmy a značky však môžu svojím vplyvom pomôcť rodinám byť opäť spolu.

Spomínate si ešte na časy, keď ste sa stretli s 20 -timi členmi Vašej rodiny naraz? Smiech, jedlo, zábava a láska pretekali vašimi životmi. Toto bolo realitou ešte 2 mesiace dozadu. Počas pandémie je asi jedno z najhorších opatrení práve nestretávanie sa s rodinou. Hlavne s rodičmi a starými rodičmi, ktorí momentálne prežívajú chvíle samoty a odlúčenia. Táto sociálna exklúzia vo vyššom veku určite nepomáha na psychiku.

Vznikajú viaceré iniciatívy, ako tu byť pre svojich blízkych a ako sa im pripomenúť, a to nie len telefonátom.

Hlasy Bruselu

V Bruseli išli interaktívnejšie s kampaňou VOICES OF BRUSSELS. Autobus plný reproduktorov chodí mestom od domu k domu, a tam prehrá správu určenú svojmu milovanému adresátovi. Reakcie sú nahraté, takže emócie obdarovaného sa dostanú aj k odosielateľovi. Áno TV je lepšia, lebo tam sa aj uvidíte a uvidia vás vaši blízky, ale autobus dokáže obehnúť omnoho viac ľudí.

Hlasy Bruselu ako to funguje.

Kampaň by mohla byť na promo akejkoľvek SAD alebo MHD aj na Slovensku. Práve aj Vianočnú električku a podobné kampane sme mali u nás aj v minulosti. Preto je táto aktivita z Bruselu u nás rozhodne opakovateľná. Značka získa obsah, ktorý je k nezaplateniu, lebo bude autentický a hlavne prospešný a zároveň si množstvo ľudí spojí pozitívne danú značku so svojou pozitívnou emóciou. Je to určitá forma neziskovosti pretavená do neskoršieho zisku. A hlavne to pomôže ľudom byť v tejto ťažkej dobe s rodinou aspoň na diaľku. Pretože ak sme teraz počas ťažkých časov s našimi zákazníkmi, odmenia sa nám priazňou, keď všetko pominie.

Pozdravíčko od Poštovej banky.

Na Slovensku zrealizovala Poštová banka iniciatívu Pozdravicko.sk, čo je skvelým ťahom a zároveň “promo” pre banku v altruistickom slova zmysle. V spolupráci s TV Joj zrealizovali možnosť pozdraviť starých rodičov alebo rodičov prostredníctvom ich mediálneho času v reklamných prestávkach.

Zdroj: pozdravicko.sk

V tejto dobe je akékoľvek spoločensky zodpovedné gesto brané ako veľké plus do budúcna pre všetky firmy a značky. Preto sa nebojme byť nápomocný bez nutnosti okamžitého zisku. On príde, keď všetko pominie.

0 comments on “Ako byť s rodinou počas Covid-19: Iniciatíva HLASY BRUSELU

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: