Marketing

Virtuálna adopcia z útulku. Cez Zoom to ide s Pedigree.

Pomoc útulkom počas pandémie.

Super zoo, Friskies, Royal Canin, Whiskas a iné firmy, ktoré sa primárne orientujú na domácich miláčikov, je tu skvelá kampaň od Pedigree.

“Psy potrebujú domov a my potrebujeme psov”

Pedigree

Pedigree spustil kampaň “Dogs on ZOOM”, kde si vo virtuálnej prehliadke môžete adoptovať psíka bez toho, aby ste vyšli z domu. Pedigree so svojou nadáciou pokryjú všetky náklady na adopciu, ako aj na technické vybavenie útulku a poplatky za ZOOM.

Z dôvodu karanténnych opatrení a zákazu združovania sa klesá návštevnosť všetkých zariadení a útulkov. Pedigree sa rozhodol využiť svoju mediálnu silu a pokračovať vo svojej dlhodobej misii: nájsť všetkým zvieratám bez domova ich nový domov. Prišiel preto na pomoc tým, ktorí to potrebujú – psíkovia v útulku. Takto si môžete pozrieť cez ZOOM rôznych psíkov a podľa toho si ich adoptovať. Prípadne sa naživo pýtať ošetrovateľov rôzne otázky na jednotlivých hafanov.

Prostredníctvom hlavnej stránky je možné zapojiť sa do tohoto programu s akýmkoľvek útulkom. Okrem zapojenia sa útulkov je možné:

  • spojiť sa na priamo s útulkom
  • darovať útulku peniaze
  • dozvedieť sa viac o danom útulku

A čo Slovensko?

U nás podobnú aktivitu Pedigree zatiaľ nespustilo, ale ktorákoľvek väčšia firma by to dokázala. To dôležité je, aby bolo odhodlanie, mediálna podpora a určité financie, nakoľko útulky nemajú peniaze na technické vybavenie.

Nezabúdajme na fakt, že ak si značka počas krízy vytvorí spojenie so zákazníkmi a dodá im energiu a nádej v ich negatívnych emóciách, tak po tom čo všetko skončí budú zákazníci oslavovať spoločne práve s danou značkou.

Hlavné výhody pre virtuálnu adopciu:

  • Potenciálny adoptívny rodič môže psíka vidieť naživo, a platí pravidlo – ak psíka viac spoznáte, tak už si ho viac prisvojujete, o to účinnejšia adopcia môže byť.

  • Potenciálny adoptívny rodič by videl naživo “niekedy dosť nedostatočné” podmienky, v ktorých musia tie úbohé zvieratá žiť. Tieto podmienky nie sú chybou útulku, ale vplyvom nedostatku peňazí. Preto by sa zvýšila možnosť prispieť finančne alebo materiálne od všetkých, ktorí sa zúčastnia virtuálnej adopcie.

  • Ak uvidia psíka alebo mačku, tak si ju môžu zamilovať a dohodnúť sa na venčení, ak nebude možná okamžitá adopcia. A možno toto občasné venčenie prerastie do neskoršej adopcie.

  • Ak si ho nemôžu adoptovať rovno, môžu pomôcť s jeho kŕmením alebo darovať peniaze, deky.

  • Virtuálna adopcia nemusí byť len o tom, aby zvieratko odišlo z útulku, ale aj o tom aby si osvojili zvieratko aspoň na diaľku a takto sa stali sponzorom.

Ak si chcete pozrieť ako to reálne vyzerá, tak tu je hodinový videozáznam z jednej virtuálnej prehliadky útulku:

V tejto dobe je akékoľvek spoločensky zodpovedné gesto brané ako veľké plus do budúcna pre všetky firmy a značky. Preto sa nebojme byť nápomocný bez nutnosti okamžitého zisku. Ten príde, keď všetko pominie.

0 comments on “Virtuálna adopcia z útulku. Cez Zoom to ide s Pedigree.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: