Marketing

Čo do pekla… (ČdP)?

Na čo toto vymysleli.

Značky a firmy sa neustále pokúšajú o prelom vo svojom obore alebo o niečo unikátne, čo ľuďom vyrazí dych. Nie vždy sa však tento zámer stretne so zdravým rozumom. Túto rubriku som nazval „Čo do pekla….?“ (ČdP). Pravidelne si tu budeme predstavovať rôzne produkty alebo kampane, ktoré sa vymykajú tomu čo označujeme ako normál. Je iba na vás, aký názor zaujmete. Či si poviete „Čo do pekla má znamenať…“ alebo naopak „Wow, to je dokonalý nápad….“.

Dnes to bude napríklad aj o matematike, ktorá vám vypočíta hamburger zdarma. O pive, ktoré zachráni svadbu a zároveň s vami bude cvičiť. Ak by to nestačilo, môžete kričať cez pol ulice na svojho suseda, aby vám podal kečup. A nakoniec dostanete darček za daňové priznanie.

Hamburger pre matematikov

Burger King zvolil zaujímavú kampaň namierenú nielen na študentov, ale pre všetkých, ktorí vyriešia rovnicu v reklamnom poste. Ten mal na Twitteri 2,5 milióna vzhliadnutí, pričom Burger King má 1,8 milióna followerov. Čo je dosť slušná odozva. Podstata kampane spočívala vo vyriešení úlohy, čím ste získali kód k “hambáču” zdarma k akejkoľvek objednávke.

Kód na zľavu bolo možné získať vo viacerých fázach, ktoré reprezentovali jednotlivé školské predmety. Vyriešenie rovnice so zameraním sa na matematiku, odhalenie chemického prvku z oblasti chémie alebo literatúru reprezentujúci citát, kde bolo nutné doplniť chýbajúceho slová.

Všetky kódy bolo nutné vložiť do ich aplikácie, čím získali obrovský nárast stiahnutí a prístup k zákazníkom. Push notifikácie o ďalších akciách bude teraz dostávať veľká zákaznícka základňa.


Pivo namiesto svadby

Zrušili ste svadbu kvôli korone? Nevadí, dostanete pivo na rok zadarmo. Bush Light spustilo kampaň pre všetkých, ktorí museli kvôli pandémii zrušiť svadbu. Základná idea je: “Aby ste sa mohli sústrediť iba na to dôležité počas tohto roka Bush vám dá pivo na celý rok”. V súťaži je 250 výhier ročných zásob piva a na výhru musí súťažiaci nahrať fotku ako oslavujú s Bush a hashtagmi #BuschWeddingGift a #Sweepstakes. Dobrá a aktuálna kampaň, otázne je či nebude mať radosť iba jedna “polovička”.


Pivo za daňové priznanie

Už ste podali daňové priznanie? Čo tak dostať za to pivo? Busch Natural Light spustil kampaň spolu so softwérovou firmou na dane TaxAct. Ak vyplníte svoje daňové priznanie za rok 2019 cez aplikáciu TaxAct a nahráte doklad o zaplatení akéhokoľvek piva Bush získate pivo zdarma. Konkrétne balenie 24 plechoviek. Kampaň je podľa Bush zameraná na mileniálov a generáciu Z, ktorá má veľký strach pri vypisovaní daňových priznaní. Uľahčenie vypisovania daňového priznania práve počas pandémie je hlavná myšlienka kampane.

Zdroj: twitter.com/naturallight

Pivo ako osobný tréner.

Značka piva Michelob Ultra sa rozhodla spojiť svoje sily s fitness svetom, aby ukázala, že je tu pre svojich zákazníkov aj počas pandémie. Zvolili preto neštandardne šport. Pivo s nízkym obsahom uhľohydrátov chcú spojiť s fitness a osloviť spotrebiteľov zameraných práve na fitness, ktorí sa počas pandémie spoliehajú na sociálne médiá, aby zostali v kontakte s vonkajším svetom.

Základná idea je pomôcť ľuďom, ktorí sú doma a ich rutina spočívajúca v každodennom cvičení je prerušená. Sekundárnym účelom je dobročinnosť, spočívajúca v získavaní peňazí pre osobných trénerov trpiacich finančnými problémami, pretože fitness centrá zostávajú zatvorené.

Michelob Ultra takto spustili online precvičovanie každý štvrtok o 18:00 cez svoj Facebook Live, Instagram Live a YouTube Live. Súčasťou je aj hodina otázok, počas ktorej všetci diváci môžu dávať trénerom otázky týkajúce sa zdravia a cvikov.
Všetci ktorých tento projekt zaujal môžu prispieť trénerom finančným darom. Michelob Ultra prispeje za každý darovaný dolár až do výšky 7 500 dolárov týždenne.


Príroda priamo doma v obývačke.

Máte plné zuby karantény? Príroda volá? YETI, značka pre outdoorové oblečenie a doplnky, sa rozhodla priniesť všetkým svojim zákazníkom a fanúšikom prírodu rovno domov. Cez platformu YETI+ spustili live streaming riek a potôčikov v rozličných štátoch USA. Stačí kliknúť a nechať si pustené videjko žblkajúcej rieky. Či sa táto snaha stretne s tak veľkým záujmom ťažko predpovedať, ale treba oceniť ideu a snahu dať svojim zákazníkom to, po čom túžia a čo si budú spájať so značkou YETI.


Grilovačka so susedmi počas karantény?

Výrobca záhradných grilov Oscar Mayer pristúpil ku karanténe a k nutnosti nezdružovania sa a dodržiavania odstupu svojsky. Bežne bývajú grilovačky na zadnom dvore alebo v záhrade, ale práve kampaň Grilovačka v Predzáhradke je o tom, aby sa susedia stretli pred domom a užili si opäť zábavu. Ako hranica na udržanie odstupu majú slúžiť vlastné predzáhradky. Každý nech si vezme svoj gril, jedlo, pitie a posedenie. Pričom komunikácia síce asi dosť hlasná, bude prebiehať na diaľku, a to je cieľom Oscara Mayera. Zaujímavé, chutné a hlučné.


Zaujali vás tieto produktové chuťovky? Ktorý by ste si zadovážili?

0 comments on “Čo do pekla… (ČdP)?

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: