Marketing

Čo do pekla… (ČdP)? O jedle.

Na čo toto vymysleli.

Značky a firmy sa neustále pokúšajú o prelom vo svojom obore alebo o niečo unikátne, čo ľuďom vyrazí dych. Nie vždy sa však tento zámer stretne so zdravým rozumom. Túto rubriku som nazval „Čo do pekla….?“ (ČdP). Pravidelne si tu budeme predstavovať rôzne produkty alebo kampane, ktoré sa vymykajú tomu čo označujeme ako normál. Je iba na vás, aký názor zaujmete. Či si poviete „Čo do pekla má znamenať…“ alebo naopak „Wow, to je dokonalý nápad….“.

Dnes to bude o jedle. Napríklad o bezpečnom sexe pri príprave chleba, ktorý si následne okoreníte skladaním kečupového puzzle, zatiaľ čo budete dodržiavať bezpečnostnú vzdialenosť 2 metre s hamburgerom v ruke.

Sex a chlieb

25 Receptov na prípravu chleba, ktoré majú pripomenúť všetkým párom, aby mali sex počas karantény. Keďže sa počas karantény rozmohlo pečenie domáceho chleba vydala značka kondómov Trojan e-book s názvom “Rising Time” (Stúpajúci čas), kde síce nájdete recepty na prípravu chleba, ale ide o “zásterku”. V celej knihe je sexuálny podtón a dvojzmysel samozrejmosťou. Knihu si môžete stiahnuť tu.

Recept na ražný chlieb je jednoduchý. “Pomiešajte suché a vlhké prísady. Pridajte kvasnice a vymieste cesto, nechajte nakysnúť a majte sex s kondómom Trojan”. Celá idea, spočíva v tom, že počas kysnutia cesta je čakanie najlepšie využiť na sex, samozrejme s kondómom Trojan. Preto je každý chlieb na obrázku v igelitovom sáčku, ktorý ho “chráni”. No krásna metafora. Pri každom recepte v knihe je doplnená aj informácia k čomu sa daný chlieb hodí najviac. V tomto prípade s Trojan ultra vrúbkovaným kondómom. Zaručene počin hodný rubriky Čdp.

Zdroj: trojanrisingtimecookbook.com

Kečupové puzzle

Čo by mohol byť svätý grál puzzle? Pšeničné pole predsa. No Heinz prišiel s niečím, proti čomu je pšeničné pole iba detská hračka. Ide o 570 dielikov kečupu. Každý dielik má identickú červenú farbu Heinz kečupu. Tieto puzzle sa nedajú nikde kúpiť, môžete ich iba vyhrať priamo od Heinz. V hre je 57 puzzle v 17 krajinách. Jedná sa o najpomalšie puzzle na svete alebo inými slovami puzzle, ktoré budete skladať najdlhšie na svete. Celá idea je založená na tom, že “všetko dobré si vyžaduje čas, rovnako ako kečup na hranolkách”. Trpezlivosť, ktorú budete potrebovať na postavenie týchto puzzle bude na konci korunovaná obrovskou radosťou, ako radosť z kečupu na hranolke. Celá akcia je namierená na vyplnenie času počas tejto pandémie a na poukázanie sociálneho odlúčenia. Na to, aby ste vyhrali jedny z 57 puzzle musíte ísť na Instagram #heinzketchuppuzzle a napísať príspevok, s kým by ste radi stavali tieto puzzle, ale pre karanténu a pandémiu s ním nemôžete byť.

McDonalds má podobnú inicitívu v Belgicku, kde je pre súťažiacich na Instagrame pripravených 20 krabíc Puzzle. Môžete si postaviť burger z 500 ks puzzle. Akciou sleduje McDonalds pobavenie tých, ktorí sú doma a karanténa im zobrala aj ten posledný nápad na zábavu. Nakoľko je však v hre iba 20 ks týchto puzzle, o skutočnú zábavu asi nepôjde. Skôr len radosť zo súťaženia, ktorá trvá necelých 5 minút.

Zroj: adsoftheworld.com

Cibuľa, zaručený spôsob ako dodržať 2m odstup.

Burger King sa postavil ku korone zodpovedne a zavádza špeciálny hamburger, ktorý vám zaručene zabezpečí 2 metrový odstup. Nazvali ho “Social Distancing Whopper”. Kampaň “Whopper s trojitou dávkou cibule udrží ostatných ďaleko od vás”, je zaujímavá a aktuálna a určite patrí do rubriky Čo do pekla. Ako sa dočítate ďalej, Burger King nebojuje proti korone iba cibuľou.

Zdroj: adsoftheworld.com

Hlavou proti korone, povedal si Burger King.

Dodržiavanie 2 metrovej vzdialenosti zobral vážne, využil na to neobvykle veľa materiálu, ale podarilo sa. Klasické porekadlo použi najskôr hlavu, tu nabralo nevídaný rozmer. Zo známej Burger King korunky, ktorú dostanete z času na čas v tejto sieti rýchleho občerstvenia, spravili prerastenú verziu metrového sombréra, ktoré nazvali “distančnou korunou”. Ak majú obaja rovnakú výšku, tak celý plán vychádza podľa predstáv, v opačnom prípade je to iba jednorázový dáždnik alebo chodiaci príručný stolík. Každopádne ak donútite zákazníkov, pod rúškom zábavy urobiť vám takto obrovskú reklamu, je to hodné rubriky Čdp.

Zdroj: adsoftheworld.com

KFC podomácky alebo KFC – Kitchen fried chicken.

KFC postavilo svoju kampaň zameranú na spustenie donášky jedla domov na autentických záberoch svojich zákazníkov ako si pripravujú svoje podomácky vyrobené KFC menu. Svojim zákazníkom chcú povedať, že im chýbali, ale že odteraz už preberajú prípravu KFC menučiek za nich a spúšťajú donášku. Opäť sa ukazuje, aké je dôležité generovať autentický obsah, ktorý sa môže kedykoľvek hodiť. Takto sa improvizované, podomácky naservírované menučká KFC stali predlohou reklamného spotu. Celý spot si môžete pozrieť tu.

Zdroj: adsoftheworld.com

Zaujali vás tieto produktové chuťovky? Ktorý by ste si zadovážili?

0 comments on “Čo do pekla… (ČdP)? O jedle.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: