Marketing

Batman a Superman idú do dôchodku. Prichádzajú noví hrdinovia.

Novodobí "korona" hrdinovia prichádzajú.

Batman alebo Superman? Ktorí superhrdina je lepší? Deti dokážu celé hodiny polemizovať nad tým, kto je ich najväčší hrdina, a ktorým z nich by sa chceli stať. Avšak Korona prináša na scénu nových superhrdinov. Takto sa deti okrem figúrok od Marvelu a DC Comics môžu hrať aj s novodobým “korona” hrdinom vo forme predajcu, kuriéra alebo doktora.

Mattel pod svojimi značkami UNO, Fisher Price, Barbie, Matchbox, Mega Construx spustili série nových hrdinov. Klasický hrdinovia takto idú do úzadia pred aktuálnymi ako doktor, sestrička, predajca, kuriér, policajt alebo záchranár. Všetky novinky sú brandované v duchu #ThankYouHeroes, čím chcú poďakovať všetkým týmto novodobým hrdinom.

Fischer price – akčná figúrka záchranára.

4 útočné tímy najvyťaženejších zdravotníckych pracovníkov poňal Fisher Price skutočne v klasickom superhrdinovskom vyobrazení. Veľké ruky, vypnuté hrude a pevné výrazné nohy, ktoré symbolizujú zásadovosť a rozhodnosť.

Zdroj: thetoyinsider.com

Pri tejto sérii je pekne zvládnutý detail s rúškami. Toto by pred 3 mesiacmi nikdy nikto nepovedal, že rúško na hračke budeme považovať za samozrejmosť a dokonca o to viac autentické.

Zdroj: ifitshipitshere.com

V rámci trendu miniatúrnych figúrok v edícii LittlePeople s názvom Komunitní šampióni, nájdete opäť hrdinov z prvej línie:

  • Predajca
  • Doktor
  • Zdravotník
  • Zdravotná sestra
  • Kuriér

Všetky tieto pozície sú denne v prvej línii, a starajú sa o chod spoločnosti, ako aj o poriadok a zdravie. Všimnite si, že moc politikov sa tam nevyskytuje. Títo asi ešte nedozreli na to, aby sa dostali do klubu.

Barbie – staň sa doktorkou

Barbie sa už dlhé roky snaží bojovať proti klasickému stereotypu krásy a faktu, že krása je umelá. Apeluje na to, že dievčatá môžu byť čímkoľvek vo svojom živote, a preto priniesli na trh množstvo edícií s povolaniami. Ide o Barbie v boji proti stereotypne chápanej kráse a pozície ženy, kde hlavnou snahou je ukázať mladým dievčatám, že sa môžu stať čímkoľvek. V tejto dobe do popredia vychádzajú hlavne pomocné povolania.

Zdroj: thetoyinsider.com

UNO – Hľadajte pár doktorov

Edícia UNO zameraná na #ThankYouHeroes spája všetky hračky od Matela, ktoré majú čokoľvek spoločné s povolaniami v prvej línii. Hrdina z kreslených rozprávok s rúškom ako nesie nákup alebo Barbie ako doktorka.

Zdroj: thetoyinsider.com

Mega Construct – postavte si donáškové auto

Legu podobná séria od Mattela zase priviedla k životu stavebnicu policajného auta a auta s donáškou potravín, doplnené o figúrky kuriérov, zdravotníkov, hasičov a policajtov. Presne to, čo deti vídavajú tak často pred domom.

Zdroj: thetoyinsider.com

Matchbox – preteky vyhráva kuriérske auto.

Každá generácia má to “svoje”. Ako som ja v detstve vyčkával Family frost a ich notoricky známu zvučku sme poznali všetci, rovnako budú súčasné deti spomínať na kuriérov a Tesco potraviny domov, prípadne inú donášku potravín. Preto Matchbox ku klasickým autíčkam ako smetiarske, policajné auto či sanitka pridali ďalšie nové typy. Kuriérska dodávka a auto s donáškou potravín.

Sú to novodobí hrdinovia, ktorých “deti korony” spoznávali dennodenne v TV, ale aj osobne. Rodičia často poukazovali na ich odhodlanie a hrdinstvo, a teraz deti vzhliadajú k týmto povolaniam a osobám.

Chválim iniciatívu.

0 comments on “Batman a Superman idú do dôchodku. Prichádzajú noví hrdinovia.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: