Marketing

Čo do pekla… (ČdP)? O neštandardnej reklame, ktorú si zapamätáte.

Na čo toto vymysleli?

Značky a firmy sa neustále pokúšajú o prelom vo svojom obore alebo o niečo unikátne, čo ľuďom vyrazí dych. Nie vždy sa však tento zámer stretne so zdravým rozumom. Túto rubriku som nazval „Čo do pekla….?“ (ČdP). Pravidelne si tu budeme predstavovať rôzne produkty alebo kampane, ktoré sa vymykajú tomu, čo označujeme ako normál. Je iba na vás, aký názor zaujmete. Či si poviete „Čo do pekla má znamenať…“ alebo naopak „Wow, to je dokonalý nápad….“.

Dnes to bude napríklad o tom, že vytrhnutý list z novín poslúži ako mydlo, o nepríjemnom predajcovi, ktorý vás niekam pošle a vy mu poďakujete a o zákazníkoch, ktorí sa snažia z plných síl zakričať názov obľúbeného nápoja...

Mydlo v novinách.

Listujete v novinách a na strane 34 vás niečo zaujme. Stranu vytrhnete. Prídete k umývadlu a danou stranou si umyjete ruky…. Divné, ale možné. Jedná sa o reklamu na umývanie rúk od Medpeople. Poukazuje na potrebu zvýšených hygienických návykov, nakoľko počas dňa sa dotkneme veľkého množstva znečistených plôch. Na mydlom naimpregnovanej strane nájdete aj správny postup ako si ruky umývať. Veľmi dobrý spôsob aj pre kozmetické firmy, ktoré môžu takto distribuovať svoje vzorky zdarma v magazínoch a časopisoch. Dve klasické reklamné média papier a noviny, získali takto nový rozmer.


Chýba vám znechutený predajca, ktorý vás niekam pošle?

Ak vám chýba kvôli pandémii socializácia do takej miery, že potrebujete zažiť to čo ste zažívali a vadilo Vám, ste na dobrom mieste. Vo Wieners Circle vám tento zážitok doprajú. Neustále otrávený personál a to, že vás niekto niekam pošle, je ich nová služba pre “Curbside” (klasická forma klikni a vyzdvihni, ale mimo priestoru predajne) vyzdvihnutie alebo Facetime objednávku. Stačí vyťukať: 1-773-BITCHES a ozve sa vám nahnevaný, otrávený a vulgárny personál, ktorý vás neochvejne bude urážať počas vašej snahy o objednávku. Aj toto je cesta ako zaujať. Pri nedostatku socializácie ľudia hľadajú to, čo im pripomína predošlú realitu. Je smutné, že to nie je: “Privíta vás náš milý usmiaty a ochotný personál”, lebo ľuďom chýba socializácia na tej najnižšej úrovni ľudskej prirodzenosti. Skrátka, keď vám začne chýbať to, že nikoho nemôžete vlastne poslať niekam.. to je už vyšší level karanténnej ponorkovej choroby.


Dúhový pohár

Hoci komunita LGBT silnie, stále musí bojovať za svoje práva. Napriek pandémii sa vo viacerých štátoch organizovali či už virtuálne alebo skutočné dúhové pochody a viaceré značky chceli vyjadriť spolupatričnosť, oslovujúc tento segment špeciálnymi edíciami alebo produktami. Aj SKYY VODKA vytvorila pre tento účel dúhový pohár. Stačí ho nasvietiť telefónom a ihlanový tvar vytvorí ideálny lom svetla na dokonalú dúhu. Takto vznikol funkčný pohár, ktorý doslovne hovorí sám za seba na každej párty. Pohár, starý to formát, ktorý získal funkčnosť.


Kričte, hučte, hlavne, že je vás počuť: FANTÁÁÁÁ….

Ako donútite takmer pol milióna zákazníkov kričať meno vašej značky? Spýtajte sa Fanty v Brazílii. Akcia spočívala v tom, zakričať vo videohre slovo “Fanta” čo najhlasnejšie. Tak teraz si predstavte, že idete po ulici a zrazu niekto zrúkne fantááááá….. Fanta sa rozhodla osloviť publikum Gen Z, ktorá nenávidí reklamy a ako médium si zvolili hranie cez sociálne siete, kde sa práve Gen Z cíti ako doma. Hra na štýl Super Mário Bros, kde skáčete s hrdinom a zbierate body sa ovládala hlasom a to kričaním slova Fanta. Hrdina vyskočí tak vysoko ako hlasno hráč zakričí. Nové médium na reklamu sa takto stali ústa a hlas mladých.


Zaujali vás tieto produktové a reklamné chuťovky? Ktorú by ste si zadovážili?

0 comments on “Čo do pekla… (ČdP)? O neštandardnej reklame, ktorú si zapamätáte.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: