Marketing

Čo do pekla… (ČdP)? O Covid vychytávkach.

Na čo toto vymysleli?

Značky a firmy sa neustále pokúšajú o prelom vo svojom obore alebo o niečo unikátne, čo ľuďom vyrazí dych. Nie vždy sa však tento zámer stretne so zdravým rozumom. Túto rubriku som nazval „Čo do pekla….?“ (ČdP). Pravidelne si tu budeme predstavovať rôzne produkty alebo kampane, ktoré sa vymykajú tomu, čo označujeme ako normál. Je iba na vás, aký názor zaujmete. Či si poviete „Čo do pekla má znamenať…“ alebo naopak „Wow, to je dokonalý nápad….“.

Dnes to bude napríklad o tom, ako zladiť spodné prádlo s oblekom na videokonferenciu, na ktorej budete preberať dovolenkové tipy od psieho agenta a po dlhom dni si dáte zmrzlinu schovanú v mrazenom hrášku lebo už máte po krk pečenej slaniny.

Kolekcia na home office: TELCOLLECTION

Práca z domu a online meetingy sa stali bežnou súčasťou nášho pracovného života. Ranná rutina obliekania sa pomaly vytráca, hoci pri “home office” sa odporúča pracovný “dress code”, aby bola efektivita práce zabezpečená. Otázkou je teda, ako sa obliecť na virtuálny meeting? Vrchná časť pyžama sa častokrát zamení za košeľu, blúzku alebo iný pracovný odev. Ale, čo so spodnou časťou? Veď tú nie je vidieť…

Fínska módna značka Prisma prišla s kolekciou určenou pre Home office s názvom Telcollection. Vrchná časť je určená pre video konferenciu a je tvorená oblekom, košeľou alebo blúzkou a sakom, pričom spodný diel je vhodne navolený v podobe spodného prádla alebo pyžama, prípadne pohodlných legín.

https://www.adsoftheworld.com/media/integrated/prisma_the_remote_working_collection

S niečím podobným prišla aj značka Henri Vezina. Ich kolekcia s názvom Work from Home, spočíva v dokonalom pracovnom štýle sako, košeľa, kravata plus boxerky, ponožky a úžasné biele šľapky. Čo si zajtra oblečiete vy do práce? Oblek a spoďáry to istia…

Zdroj: adsoftheworld.com


Na vašich rukách je história.

Ako ukážete zákazníkovi, prečo je váš produkt dobrý? Kampaň “Vymaž históriu” realisticky popisuje jednotlivé momenty v našej dennej rutine, ktorú si možno ani neuvedomujeme. Našimi rukami prejdú počas dňa desiatky predmetov. Dnes ráno ste určite chytili dosť kľučiek, umyli ste si vždy ruky alebo použili dezinfekčný gél? Tak schválne o koľkej ste držali naposledy telefón alebo kľúče?

https://www.adsoftheworld.com/media/print/hanbel_hand_history

Revolúcia v cestovkách: pes ako cestovný poradca

Cestovný ruch extrémne trpí od marca 2020. Avšak niekedy aj kríza dá za vznik niečomu novému. Je veľa travel blogerov, ktorí ukazujú ľuďom krásy našej planéty. No existuje tu trh, ktorý je definovaný našimi domácimi maznáčikmi. Hoci nemám psa, viem si predstaviť, že majitelia psov hľadajú častokrát “dog friendly” destinácie. Dokonca 45% majiteľov psov s nimi aj reálne cestuje. No a presne pre toto vznikol dogtravelagent.com. Jedna vec je cestovka zameraná na majiteľov psov, kde je motto dokonalé zážitky, ktoré môžete zdieľať s vaším psom”, ale druhá vec je travel agent vo forme psa. Hľadajte jednoducho – Psom overené.


Trójsky hrášok: Schovajte svoju zmrzlinu

Počas lockdownu sa čoraz viac ľudí zdržiava doma a dochádza k domácim krádežiam potravín, hlavne tých sladkých. Podľa prieskumu (zrealizovanom zjavne výrobcom zmrzliny) až 57% rodičov je nútených ukrývať svoje dobroty pred deťmi alebo pred partnerom. Takže pre všetkých unavených “dospelákov”, ktorí prídu domov a nenájdu svoju vytúženú zmrzlinu nastal koniec týchto múk. V Häagen-Dazs vymysleli účinné riešenie, tzv. Trójsky hrášok, ktorý umožňuje prepašovať do mrazničky potravinu, ktorá je vo všeobecnosti neobľúbená – mrazený hrášok. Takto môžete obliecť vašu obľúbenú zmrzlinu do obalu Trojan Peas a nikoho ani nenapadne, že sa v tomto obale ukrýva chutná zmrzlina. Tento dômyselný obal môžete vyhrať ak na Instagrame budete zdieľať ako si užívate zmrzku Häagen-Dazs ö’clock s #haagendazsoclock.


Voňavé rúško: slanina alebo pečené kurča

Milujete vôňu pečenej slaninky? Čo tak cítiť ju počas celého dňa. Black Label Bacon vyhlasuje súťaž o navoňané rúško v špeciálnej limitovanej edícii. Stačí sa zaregistrovať na stránke Breathablebacon.com. Hlavná myšlienka je nájsť zábavnú formu ako si užiť Black Label Bacon slaninu, tak ak ste dostatočne závislý na vyprážanom špeku, doprajte si túto lahodnú vôňu celý deň. Celú marketingovú akciu spojili aj s edukáciou populácie o dôležitosti nosenia masky. Klobúk dolu pred touto snahou. Síce mať celý deň na nose pečenú slaninu nie je asi určite tým najlepším nápadom, ale možnosť získať limitované množstvo je určite zaujímavým ťahom ako zmobilizovať všetkých milovníkov tejto značky.


Slaninka nie je jediná vôňa, ktorou je možné zaujať. Čo tak vyprážané kura? Jack’s spúšťa podobnú akciu, kde je výhrou rúško, ale tentokrát s vôňou pečeného kuraťa. Vonia ako kura, ale nosí sa ako maska to je Chicken scented face Mask. Chcel by som vyskúšať, aké by to bolo mať celý deň kura alebo vyprážanú slaninu na nose a ústach…. asi by som toho veľa nezjedol. Alebo naopak, chuťové bunky by išli na plné obrátky?

Zdroj: jackinthebox.com

Zaujali vás tieto produktové a reklamné chuťovky? Ktorú by ste si zadovážili?

0 comments on “Čo do pekla… (ČdP)? O Covid vychytávkach.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: