Marketing

Čo do pekla… (ČdP)? O tom, ako na zákazníka.

Na čo toto vymysleli?

Značky a firmy sa neustále pokúšajú o prelom vo svojom obore alebo o niečo unikátne, čo ľuďom vyrazí dych. Nie vždy sa však tento zámer stretne so zdravým rozumom. Túto rubriku som nazval „Čo do pekla….?“ (ČdP). Pravidelne si tu budeme predstavovať rôzne produkty alebo kampane, ktoré sa vymykajú tomu, čo označujeme ako normál. Je iba na vás, aký názor zaujmete. Či si poviete „Čo do pekla má znamenať…“ alebo naopak „Wow, to je dokonalý nápad….“.

Dnes to bude napríklad o tom, ako spálite 88 kalórií pri štrikovaní šálu alebo popri sledovaní najnovšieho filmového trháku, aj o tom, ako inteligentné psy s vysokým IQ ovládli reklamné agentúry, lebo si dali pauzu a dali si Kit-kat.

Kino na balkóne

Pandémia uzavrela kiná na veľmi dlhú dobu. Aj po otvorení je tu veľký strach z návštevy kina, či divadla. Cineplex prišiel s veľmi zaujímavým nápadom. Priniesol kino na balkóny. Premietanie z balkóna by bol veľmi zaujímavý nápad aj na Slovensku. Veľké prenosné plátno, aplikácia, ktorá prehráva na telefóne zvuk alebo frekvencia v rádiu a filmové predstavenie je na svete. Sieť kín to vie zrealizovať buď zdarma alebo aj za poplatok. Bez ohľadu na formu je to skvelá reklama pre kino a pomoc pre komunitu.


Váš pes potrebuje IQ test!

Ako zaujať majiteľov štvornohých miláčikov? Ak dostatočne milujú svojho psa, tak sa do značnej miery točí celý ich život okolo ich miláčika. Personifikujú ho, rozprávajú sa s ním a dávajú mu príznaky ako inteligentný alebo múdry. Táto predstava o bezhraničnej inteligencii domáceho miláčika môže byť ale zradná. Čo ak postavíte zákazníka pred možnosť preveriť inteligenciu jeho psa? Ak zrealizujete aktivitu zameranú na majiteľa, aby si položil otázku ako inteligentný je jeho pes a dáte mu aj nástroj na zmeranie jeho IQ, tak máte jeho 100% pozornosť. A o to v obchode ide. To urobili vo firme Greenies, ktorá sa zaoberá potravou pre psov. Chcete si spraviť IQ test, tak kliknite sem. Pozor, IQ test nie je určený pre ľudských miláčikov, ale pre tých zvieracích.

Zdroj: doggyiq.greenies.com

Pes ako partizán

Predstavte si, že venčíte psa a ste ponorení do vlastných myšlienok. Idete na autopilota a pes na vodítku ide s vami. Až zrazu vás začne ťahať mimo zabehnutého “ňuchania”. Zaujatý situáciou rýchlo preskenujete okolie a vaše oči skončia presne na tom istom mieste, ktoré váš pes tak húževnato ovoniava. Takto ľahko na 100% zaujmete každého psíčkara – cez nos jeho psa. Jedná sa o reklamu veterinárnej ambulancie FirstVet. Reklama na vás nemá vplývať priamo, prostredníctvom vašich zmyslov, ale naopak cez zmysly vášho štvornohého miláčika. A vaša zvedavosť vás donúti pozrieť sa tam, kam treba. Tento “barometer zaujímavosti” práve vyhodnotil, že sa máte pozrieť na danú reklamu a účel reklamy je tak splnený. Dokázali to špeciálnym plagátom, ktorý je navoňaný pre psov príjemnou vôňou. Veľmi dobrý inovatívny ťah.


Daj si pauzu na Youtube, daj si Kitkat

Hláška “video sa prehrá po reklame”, ktorá je na Youtube neuveriteľne otravná. Kit-kat sa však pohral so svojou hláškou “Daj si pauzu, daj si KitKat. Zobrali nenávidenú “pauzu” na reklamu a využili ju vo svoj prospech. 50 odlišných reklám nahratých na tie najvyhľadávanejšie výrazy na Youtube, umožnilo pripraviť na prvý pohľad prekvapivo personalizované prerušenia. Takto sa vám mohlo stať, že pozeráte videjko a samotná reklama bola úvodom pre nasledujúce video. Takže moderátor v reklame KitKat nebol “prerušením niečoho”, ale skôr uvádzačom toho, čo príde. Samozrejme všetko v duchu KitKat zaznie: “Toto video sa ti bude páčiť, je skvelé a hneď po tejto reklame Ti ho pustím”. Tomu sa hovorí nenútená reklama.


88 kalorií – pivom k štíhlej línii

Milujete pivo, ste doma a priberáte? Devil’s Peak nás ide vo svojej novej kampani presvedčiť, že stačí spáliť 88 kalórií na ich svetlý “LITE” ležiak a žiadne priberanie nehrozí. Podáva na to aj patričné návody. Ráno vstanete, vezmete si noviny a bingooo, hodnota 88 kalórií je spálená. Už ste uvažovali nad tým, že začnete behať, aby ste mohli piť pivo? Tak začnite. Oblečiete si fajnové elasťáky, pripravíte sa na beh rozcvičkou a pipipíp, merač kalórií zahlási že limit je splnený. A už sa nesie pivko. Iným variantom je naučiť sa štrikovať. Nebojte sa, nie je potrebné nič komplikované, ako obrátené očká alebo šálový vzor. Dokonca stačí iba taká tretinka šálu a hotovo, 88 kalórií je dole. Prišiel čas na pivko. Za jeden šál môžete takto vypiť aj 3 pivá. Super, no nie? Čo dodať, snáď len toľko, že tretinková desinka má bežne 114 kcal, takže kampaň je založená na 26 kcal rozdiely.


Zaujali vás tieto produktové a reklamné chuťovky? Ktorú by ste si zadovážili?

0 comments on “Čo do pekla… (ČdP)? O tom, ako na zákazníka.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: