RETAIL INFO: V neznámych vodách.

Novinky z oblasti obchodu a predaja.

Nájdite si 5 minút a buďte v obraze s novinkami z oblasti obchodu a predaja. Nestíhate sledovať veľké množstvo správ? Tu je výber z toho najzaujímavejšieho z obchodu a predaja.

Tento krát sa sústredíme na to ako sa Veľkí hráči ocitajú v neznámych vodách. Je to príbeh kávy, ktorá bojuje s návštevnosťou cez predplatné. Amazon zhmotňuje online do fyzickej predajne v podobe vlasového štúdia. Home office núti H&M prehodnotiť kolekcie oblekov a Zara sa rozhodla vstúpiť na pole kozmetiky.

Počas týždňa sa udeje toho veľa a je ťažké sledovať všetky trendy a novinky v Retaily. About-sale prináša súhrn týždňa v trendoch a novinkách v pár vetách, aby ste boli v obraze. Prihláste sa na odber noviniek.

  • PREDPLATNÉ KÁVY
  • AMAZON OTVÁRA SALÓN KRÁSY
  • H&M PRENAJÍMA OBLEKY
  • KOZMETIKA OD ZARA

PREDPLATNÉ KÁVY

Návštevnosť klesla počas lockdownu na minimum pravdepodobne všade. Pret, britská sieť kaviarní, sa rozhodola, že si stratu na návštevnosti vykompenzuje predplatným. Ponúka mesačné predplatné kávy so sebou “Your Pret Barista” za 20 libier. Prvý mesiac dokonca sľubujú zadarmo. Má to aj obmedzenia ako maximálne 5 káv denne a odstup medzi jednotlivými kávami musí byť 30 minút.

Systém predplatného je obrovským ziskom pre akúkoľvek značku a pre kaviareň o to viac. Zdroj príjmu je zabezpečený a budúcnosť prevádzky je istejšia. Viem si predstaviť, že časť skalných zákazníkov bude považovať predplatné skôr ako podporu svojej obľúbenej kaviarne, aby tu bola aj po lockdowne. Zdroj: Pret

Predplatné kávy Pret. Zdroj: pret.co.uk

AMAZON OTVÁRA SALÓN KRÁSY

Amazon sa rozhodol vstúpiť do sféry nie tak bežnej pre online marketplace. Otvára svoj prvý salón krásy. Jedná sa o experimentálny showroom, ktorý je excelentné spojenie virtuálneho sveta s klasickým. V salóne si môžu zákazníci vyskúšať výdobytky technológie maloobchodu, produkty a servis pre vlasy a styling. Salón má na starosti renomovaná štylistka Elena Lavagni s jej teamom.

Projekt je súčasťou novej produktovej stránky Amazon Professional Beauty Store, ktorá je zameraná na predaj a nákup profesionálneho vybavenia pre salóny krásy. Pre retail má tento počin veľký význam. Je to ukážka toho, ako sa kamenná predajňa môže zmeniť na miesto interaktívnej expozície a zábavy pre zákazníka. A hlavne miesto, ktoré nemá nikdy problém s návštevnosťou. Predajňa dokáže predviesť zákazníkovi produkty doslovne na “vlastnej koži” a je tak zaujímavá, že sa na návštevu musí čakať. Zdroj: Amazon


H&M PRENAJÍMA OBLEKY

V H&M už v októbri 2019 vstúpili do segmentu prenájmu oblečenia (rental fashion). No tentokrát sa jedná o niečo úplne iné. Zaviedli službu ONE/SECOND/SUIT. Ide o spojenie spoločenskej zodpovednosti a reklamy. Chce takto pomôcť všetkým tým, ktorí idú na pohovor. Podľa švédskej značky “Prvý dojem otvára dvere” a službu prenájmu obleku prezentujú ako riešenie pre všetkých, ktorí chodia na pohovory a nemajú adekvátne oblečenie. V tomto duchu na stránke dopĺňajú aj typy a triky ako sa pripraviť na pohovor.

Prenájom je na 24 hodín a služba je bezplatná. Služba je zatiaľ možná iba v Británii a prenajať si môžete navy-blue oblek vo veľkosti XS – XXL. Zákazník do 24 hodín musí priniesť oblek do partnerskej čistiarne, kde ho pripravia pre ďalších záujemcov. Možno si raz niekto povie: “Túto prácu mám vďaka H&M”. Zdroj: Business Insider

H&M prichádza s 24 hodinovým prenájmom oblekov zdarma.

KOZMETIKA OD ZARA

Zara vstupuje na pole Beauty. 12.5 predstavila svoju, ako inak než inkluzívnu, kozmetiku. Inkluzívna bude preto, lebo Zara deklaruje, že pri jej použití nebude záležať na veku, pohlaví ani farbe pleti. Hoci sa prívlastok inkluzívny dáva dnes už asi pred všetko, pri kozmetike je to skôr nutnosť. Otázne je, či a hlavne koho Zara osloví svojou kozmetikou. Vytiahla však všetky zbrane:

  • Zero waste a udržateľnosť – splnené. Má znovu použiteľné balenie.
  • Cruelty free – splnené. Deklarujú žiadne testovanie na zvieratách.
  • Známa osobnosť z branže – splnené. Diane Kendal (spolupráca s Mark Jacobs, Kelvin Clein) zabezpečí relevantnosť novej značky.
  • Z balíčka prívlastkov snáď chýba iba Vegan.

Tak uvidíme ako sa bude predávať, no pre nové koncepty maloobchodu to bude určite zaujímavé. Zara totiž sľubuje virtuálne možnosti skúšania a v niektorých predajniach dedikované časti predajnej plochy. Tu si môžete pozrieť unboxing tejto kozmetiky. Zdroj: Retail Gazzete

Zara prichádza s udržateľnou kozmetikou.

Dozvedeli ste sa niečo zaujímavé? Napíšte mi, čo to bolo? Chýba Vám niektorá oblasť alebo typ noviniek? Napíšte mi aké.

0 comments on “RETAIL INFO: V neznámych vodách.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: